نخستین هواپیمای بمب‌افکن کوثر در پایگاه شهید فکوری به زمین نشست
نخستین هواپیمای بمب‌افکن کوثر در پایگاه شهید فکوری به زمین نشست

فرمانده پایگاه شهید فکوری اعلام کرد: یک فروند هواپیمای بمب‌افکن کوثر برای انجام مراحل تست‌های پرواز برد بلند، وارد پایگاه شهید فکوری شد.

به گزارش شمس، امیر سرتیپ دوم رسولی فرمانده پایگاه شهید فکوری تبریز در مراسم استقبال از هواپیمای کوثر اظهار کرد: مراحل ورود به خط پرواز و عملیات تحت تست هواپیمای کوثر در حال اجراست و ان‌شاءالله تغییرات محسوسی در این پرنده شکاری بمب‌افکن شاهد خواهیم بود.

وی افزود: سیستم اویونیک (تجهیزات الکترونیکی هواپیما)، رادار و سایر سیستم‌های این هواپیمای جنگی تغییرات خاصی داشته و همه مراحل ساخت و پردازش و ارتقای این پرنده در کشور عزیزمان صورت گرفته است.

فرمانده پایگاه شهید فکوری ادامه داد: با توجه به شرایط جغرافیایی و سوق‌الجیشی منطقه، پذیرای این پرنده برای انجام مراحل تست هستیم و در آینده خبرهای نویدبخش و امیدوارکننده‌ای خواهیم داشت.

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز نیز با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در خصوص تشکیل جهاد خودکفایی به‌منظور تأمین قطعات جنگنده‌های نیروی هوایی، گفت: امروز متخصصان ما به مرحله‌ای از توان و خودکفایی رسیده‌اند که قادر به تولید جنگنده هستند و این موفقیت بزرگی محسوب می‌شود. بنده این موفقیت را به امیر سرلشگر موسوی فرمانده محترم کل ارتش، امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی و امیر سرتیپ حاتمی وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تبریک عرض می‌کنم.

انتهای پیام