نباید دوباره تسلیم آمریکا شد/ تا قبل طرح مجلس جواب سلام دولت را هم نمی‌دادند
نباید دوباره تسلیم آمریکا شد/ تا قبل طرح مجلس جواب سلام دولت را هم نمی‌دادند
فرهنگی اظهارات رئیس جمهور را در جلسه امروز هیات دولت، آخرین تلاش‌های وی برای سرپوش نهادن بر ناکامی‌های دولت خواند و گفت: مناسب نیست که این شیوه در حکمرانی اتفاق افتد!

به گزارش شمس، «محمدحسین فرهنگی» در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور اظهار داشت: معلوم است دولت حرف دیگری برای گزارش عملکرد نداشته و صحبت‌هایی مطرح می‌کند که هیچ‌گونه پایه و اساس قانونی ندارد.

وی تاکید کرد: بر خلاف ادعاهای رئیس جمهور، قانون جدیدی که مجلس یازدهم آذرماه در قالب اقدامات راهبردی برای مقابله با تحریم‌ها تصویب کرد، باعث شد طرف‌های مقابل مجددا پای میز مذاکره آیند و قبل از آن همانطور که همگان شاهد بودند، جواب سلام دولت ایران را هم نمی‌دادند!

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم تاکید داشت: در مورد بحث برجام تکلیف ما روشن است؛ یا باید طرف مقابل عملا بازگشته و به تعهدات خود از قبیل اوراق تحریم‌ها و سایر امتیازاتی که در برجام قبول کرده بودند، عمل کند یا اینکه وضع فعلی را ادامه دهد. راه سومی وجود ندارد که ما دوباره تسلیم شویم و کوچک‌ترین واکنش مثبت و مساعدی از طرف مقابل نبینیم؛ در هیچ کجای دنیا به چنین رویه‌ای صحه نمی‌گذارند.

وی تصریح کرد: به نظر بنده دولت جدید هم بر همان مواضع قبلی نظام نسبت به مسائلی مثل برجام و ادامه مذاکرات باقی خواهد ماند و در این راستا اتفاق جدید نیفتاده و جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته مطالبات بحق خود را از دولت‌های غربی خواستار است.

انتهای پیام/