نباید با یک رفتار بد از یک خانم باحجاب آن را به همه تعمیم بدیم/ فلسفه حجاب احترام به شخصیت زن است
نباید با یک رفتار بد از یک خانم باحجاب آن را به همه تعمیم بدیم/ فلسفه حجاب احترام به شخصیت زن است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه برخی‌ها می‌گویند که من شوهر و پدر و مادر دارم و با بدحجابی من مشکلی ندارند، گفت: پدر و مادر و شوهر در حیطه اختیاری خود تصمیم می‌گیرند و‌ حجاب امری اجتماعی و رعایت آن حق اجتماعی است.

به گزارش شمس، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم با بیان اینکه حجاب میوه عفاف و عفاف ریشه حجاب است، اظهار کرد: در هر قشری خوش اخلاق و بداخلاق وجود دارد و در واقع بانوان در عین عفیفگی باید رفتار حسنه داشته باشند ولی نباید با یک رفتار بد از یک خانم باحجاب آن را به همه تعمیم بدیم و فقط نیمه خالی را نبینیم.

وی افزود: دین اسلام واقعا دین برادری و خواهری است و همه موظف به کمک به هم است و همگی همانند دندانه‌های یک شانه هستیم و سرنوشت‌مان به هم بستگی دارد.

آل هاشم به جمله‌ای مبنی بر اینکه پول دارم هرکاری دوست دارم انجام می‌دهم، اشاره کرد و گفت: هر کسی با اتکا به پول و ثروت خود هر کاری که دلش بخواهد را انجام دهد که دیگر سنگ روی سنگ نمی‌ماند.

امام جمعه تبریز با بیان سخنی دیگر از سوی برخی اعم از اینکه به شما چه ربطی دارد و من را در قبر شما نمی‌گذارند را مورد اشاره قرار داد و گفت: درست است که حتی نزدیک‌ترین فرد در قیامت به فریاد ما نخواهد رسید ولی یکی از اصول دین اسلام امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با بیان اینکه برخی‌ها می‌گویند فلسفه حجاب احترام به شخصیت زن است و در عوض یکی دیگر بگوید که من این احترام را نمی‌خواهم، در این صورت چه کار کنیم؟ گفت: حجاب امر شرعی و اجتماعی است و آزادی فردی و خواسته شخصی تا جایی راه دارد که به حقوق اجتماعی دیگران ضرر نرساند. میدان برای انتخاب وقتی مجاز است که منع شرعی ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه برخی‌ها می‌گویند که من شوهر و پدر و مادر دارم و با بدحجابی من مشکلی ندارند، گفت: پدر و مادر و شوهر در حیطه اختیاری خود تصمیم می‌گیرند و‌ حجاب امری اجتماعی و رعایت آن حق اجتماعی است.

انتهای پیام/