نان را با یک سال تاخیر گران کردیم/ با افزایش قیمت کیفیت نان بهبود می‌یابد
نان را با یک سال تاخیر گران کردیم/ با افزایش قیمت کیفیت نان بهبود می‌یابد
ابوالحسن زاده گفت: باتوجه به ملاحظات موجود این طرح با تاخیر انجام گرفت، چراکه مقرر بود تا این طرح در سال گذشته عملیاتی شده و به اجرا در بیاید.

به گزارش شمس، اسفندیار ابوالحسن‌زاده در واکنش به انتقادات وارده به افزایش قیمت نان در شهرستان‌های استان، عنوان کرد: قیمت نان در استان آذربایجان‌شرقی بر اساس قیمت سال ۹۳ بوده و تغییر نیافته و در سال ۹۷ فقط ۱۰ درصد افزایش یافته است‌.

وی با اشاره بر اینکه قیمت نان و گندم طبق تعرفه سال ۹۳ است، خاطرنشان ساخت: علاوه‌بر قیمت گندم و آرد، هزینه‌های جانبی ازجمله دستمزد و بیمه و غیره را دارد که تاثیر روی قیمت نان می‌گذارد که این هزینه‌ها مدام  از سال ۹۳ تغییر یافته است ولی در هر صورت با این روند نمی‌توان کیفیت نان را ارتقا داد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸ با بیان اینکه طرح ساماندهی و همسان‌سازی و تعدیل قیمت انجام گرفت است، یادآور شد: البته بنابه ملاحظات موجود این طرح با تاخیر انجام گرفت، چراکه مقرر بود تا این طرح در سال گذشته عملیاتی شده و به اجرا در بیاید.

وی اضافه کرد: این طرح براساس کارگروه آرد و نان و تنظیم بازار گرفته شده است و از اول اردیبهشت به اجرا در آمده است.

ابوالحسن‌زاده در خصوص وضعیت انبارها، متذکر شد: به اندازه کافی گندم داریم همچنین در حال حاضر از استان‌های جنوبی به طریق ریلی و جاده‌ای گندم آورده‌ایم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه، اصلاح و همسان‌سازی قیمت نان منجر به افزایش کیفیت نان خواهد شد، ادامه داد: بر همگان روشن بود که روز به روز وزن نان کم شده و کیفیت پایین آمده بود، از این‌رو  بنابه شرایط استان با تاخیر این همسان‌سازی و اصلاح قیمت انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸ خاطرنشان کرد: قیمت نان در استان به‌صورت میانگین ۳۰ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/