میانگین تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در کشور ۳۲ درصد کاهش یافت
میانگین تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در کشور ۳۲ درصد کاهش یافت

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا در تبریز از کاهش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش شمس، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا استان آذربایجان شرقی با قدردانی از عملکرد تمامی مسئولان استان در مدیریت و مقابله با بیماری کرونا افزود: خوشبختانه آمار ابتلا و فوت ناشی از کووید ۱۹ در استان آذربایجان شرقی، کاهش یافته که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به محدودیت‌های اخیر کرونایی در شهرهای مختلف کشور ابراز کرد: میانگین تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در کشور نسبت به چند هفته گذشته، نزدیک به ۳۲ درصد کاهش یافته و امیدواریم با اجرای هرچه خوب طرح ملی شهید سلیمانی، بتوانیم تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا را به کمترین میزان ممکن برسانیم.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شهید سلیمانی صدها کیلومتر دورتر از مرزهای جغرافیایی کشور برای تمامی مردم ایران اسلامی، امنیت و آسایش به ارمغان آورده است تصریح کرد: تمامی مسئولان درگیر در مدیریت و مقابله با بیماری کرونا باید با تمام توان و امکانات، یاری‌گر اجرای طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی باشند.

حریرچی در ادامه سخنان خود با قدردانی از افزایش توجه مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه افزود: هرگونه عادی‌انگاری و بی‌توجهی به پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت، وضعیت را تغییر داده و روزهای ناگواری را در صورت آغاز موج چهارم کرونا به همراه خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، شناسایی مبتلایان بی‌اطلاع و ناقل ویروس کرونا را یکی از اصلی‌ترین سیاست های وزارت بهداشت برشمرد و اظهار کرد: این موضوع، نقش بسیار مهمی در قطع زنجیره انتقال بیماری دارد که تلاش‌ها برای عملیاتی‌کردن هرچه بهتر این موضوع، ادامه دارد.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین دورهمی‌های فامیلی و خانوادگی را اصلی‌ترین عامل ابتلا مردم به بیماری کووید ۱۹ برشمرد و اظهار کرد: اعمال سختگیرانه محدودیت‌ها و اجرای قانون در برابر افراد متخلف باید بیش از پیش مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

حریرچی همچنین از اقدامات اثربخش استان در زمینه کمک مومنانه و معیشتی به اقشار نیازمند نیز قدردانی کرده و خواستار توجه هرچه بیشتر خیرین و سازمان‌های حمایتی به نیازمندان در شرایط سخت کنونی شد.