مقبره‌های ۱۲۰ میلیون تومانی در وادی رحمت تبریز!
مقبره‌های ۱۲۰ میلیون تومانی در وادی رحمت تبریز!
بنابر اذعان مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز قیمت مقبره‌های خانوادگی وادی رحمت تبریز 120 میلیون تومان است، این تنها نرخ واگذاری زمین مقبره است!

«احد فلاحی» در گفت‌وگو با خبرنگار شمس در پاسخ به این سوال که علی‌رغم انتقادات وارده به ساخت مقبره‌های خانوادگی در وادی رحمت تبریز و نمود تضاد طبقاتی در این وادی، چرا همچنان ساخت این مقبره‌ها ادامه می‌یابد، اظهار داشت: پیش‌تر قیمت این مقبره‌ها مابین ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان بود و همین موجب می‌شد افراد زیادی برای خرید و تجهیز آن‌ها اقدام کنند، به همین دلیل شهرداری تبریز قیمت آن را افزایش داد تا از حجم ساخت و سازها کاسته شود.

وی افزود: در حال حاضر قیمت این مقبره‌ها به ۸۰ میلیون تومان رسیده است و بر اساس مفاد بودجه ۹۹، از سال آینده شهرداری آن‌ها را به قیمت ۱۲۰ میلیون تومان به فروش خواهند رساند تا تقاضا به حداقل برسد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز در پاسخ به این سوال که چرا برخی مقبره‌ها را شبیه کاخ می‌کنند، عنوان کرد: شهرداری در روند ساخت فضای داخلی این مقبره‌ها دخالتی ندارد و صرفاً نقشه‌ای متحدالشکل جهت ساخت آن‌ها ارائه می‌کند و خریدار موظف به رعایت آن است.

وی اذعان داشت: با اینکه فروش این مقبره‌ها برای شهرداری تبریز درآمد ایجاد می‌کند اما آرامستان‌ها بخشی از همین درآمد را صرف اعطای قبر به نیازمندان و تدفین آنان می‌نماید؛ البته تعداد این مقبره‌ها زیاد نیست و به ۲۰۰ عدد هم نمی‌رسد.

انتهای پیام/