مقابل النصر بازیکن نداریم/ اکبر ایمانی تیم را به حاشیه برد/ تمرینات را از سر می‌گیریم
مقابل النصر بازیکن نداریم/ اکبر ایمانی تیم را به حاشیه برد/ تمرینات را از سر می‌گیریم

مدیرعامل باشگاه تراکتور اعلام کرد که فایل صوتی مذاکره با ایمانی را باشگاه آگاهانه منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار شمس، «جمشید نظمی» در گفت‌وگوی تلویزیونی با فوتبال برتر در تشریح حواشی اخیر برای تراکتور اظهار داشت: اختلاف سلیقه بین باشگاه و بازیکن را به همشهری و دوست و فلان کشیدیم تا با فشار باعث تغییر تصمیم باشگاه شوند. این متاسفانه حاشیه‌ای برای ما به وجود آورد. باشگاه تراکتور، باشگاه بزرگی است و با چند مورد بازیکن سالاری خراب نمی‌شود. بازیکنان زیادی آمدند و رفتند و با افتخار جدا شدند. بخش دیگری از حواشی مربوط به این است که زمینه برای فعالیت بخش خصوصی در فوتبال سخت است. در این شرایط نقل و انتقالات تیم های دولتی یا وابسته به دولتی به نوعی رقم‌های بالا را به بازیکنان پیشنهاد می‌کنند؛ بازیکن با وجود این که سه سال با ما قرارداد دارد ولی وسوسه می‌شود. الان باشگاه خصوصی در این وضعیت اقتصادی سخت کشور چگونه می‌تواند با باشگاه‌های دولتی رقابت کند.

مدیرعامل تراکتور با بیان اینکه قرارداد اکبر ایمانی در نیم فصل دوم فصل گذشته برای این فصل تقریبا چهار برابر شد، خاطرنشان ساخت: ۹۵۰ شد ۳٫۲۰۰ و بعد ۴ میلیارد! ایشان آمده بودند و خواستار این بودند که قراردادش را به ۷ میلیارد برسانیم. او سه سال قرارداد دارد ولی می‌گوید که جای دیگر دو برابر این مبلغ را به من می‌دهند. این بازیکن را وسوسه می‌کند و او فشار را روی باشگاه می‌آورد. اگر ما ایمانی را افزایش بدهیم بقیه را چکار می‌کنیم مگر می‌شود در این شرایط بازیکن را نگه داشت. امکان ندارد که این کار را بکنیم. این یک بحث داخلی بود و اشتباه ایشان این بود که به بیرون از باشگاه کشید. حاشیه‌ها از اینجا شروع شد و در نهایت فشار و فحاشی‌هایی که شد به تصمیم آقای زنوزی و هیئت مدیره برای تحویل تیم منجر شد.

نظمی با پرده برداشتن از دلیل پخش فایل صوتی مذاکره با ایمانی، تصریح کرد: بحث اصلی آقای زنوزی این بود و حواشی دیگری که در اینجا به اوج رسید. در رابطه با بحث آقای ایمانی من بودم، آقای کمالوند بود و معاونت فرهنگی و ورزشی باشگاه که پنج نفری صحبت کردیم و در نهایت ایشان قانع نشدند. ایشان رفتند استوری کردند که من را بیرون کرده‌اند در حالی که صدای آقای کمالوند شنیده شد که خودش را مقابل یک بازیکن کوچک می‌کرد تا او را نگه دارد. هم استوری و هم لایو گذاشت. ما مجبور شدیم با وجود اینکه خلاف قانون بود بخشی از فایل صوتی را منتشر کنیم. با اینکه ما این بخش را پخش کردیم و همه شنیدند ولی باز یک عده خودشان را به خواب زده‌اند که باشگاه این بازیکن را نمی‌خواست. با وجود این وویس ۲۰۰-۳۰۰ نفر آمدند و اعتراض کردند اگر آن را بیرون نمی‌دادیم معلوم نبود چه اتفاقی بیافتد. اگر ما این کار را نمی‌کردیم ایشان فضا را علیه باشگاه آلوده می‌کرد. آگاهانه این کار را کردیم که جو را کنترل کنیم.

او با انتقاد از هوادارانی که طی روزهای اخیر به باشگاه فشار آوردند، متذکر شد: آقای زنوزی برای این فوتبال چه ضرری داشته است؟ سه سال یک تیمی را در چنین شرایطی اداره می‌کند و هزینه می‌دهد ولی می‌روند و پشت خانه پدرش فحاشی می‌کنند. در فوتبال ما یک عده از بازیکنان به پیج‌ها پول می‌دهند تا برایشان کار کنند. یک وقتی باید یک بازیکن را تشویق کنند یک وقت باید به یکی فحش بدهند. متاسفانه در فوتبال ما این اتفاقات می‌افتد و این‌ها جو را آلوده می‌کند. از باشگاه هیچ حمایتی نمی‌شود. آمدند از نرده‌ها به باشگاه ریختند و در و شیشه‌ها را شکستند. نیروهای امنیتی می‌گویند که چون شخصی است ورود نمی‌کنیم. اگر از دماغ کسی خون می‌آمد باز یقه باشگاه را می‌گیرند. باشگاه مجبور است که عقب نشینی کند.

مدیرعامل تراکتور که بعد از اتفاقات اخیر با دو استوری یک خداحافظی کنایی با هواداران داشت از برنامه‌های پیش رو گفت تا مشخص شود همچنان به کار خود ادامه می‌دهد: ما متاسفانه بازیکنان مان خیلی کم هستند. برنامه‌ریزی را تا به امروز اما انجام داده‌ایم. هواپیما و هتل را رزرو کرده‌ایم. لیست‌مان را فرستادیم و بعد از فرستادن لیست فتحی مصدوم شد. به همت بچه های امید و جوانانمان می رویم. ما برای باز کردن پنجره مان یک مشکل داریم که باید حل شود تا بازیکن جذب کنیم. این پنجره به خاطر آقای استوکس بسته شده اما کارهایش انجام شده است. استوکس یک سابقه بدی در فوتبال ایران دارد. تراکتور را محکوم کرد و از پرسپولیس هم شکایت کرد و محکومش کرد. او حتی کتمان می‌کرد که پرسپولیس به او پول داده است. استوکس آدم سالمی نبود. مشکل ما این است که ۴۷۵ هزار دلار او آماده است ولی بر اساس سابقه این بازیکن به وکیلش و خودش اعلام کردیم که بیایید در استانبول پول را تحویل بگیرید و رضایت نامه را امضا کنید. پیش بینی ما این بود که ۱۰ روز پیش این اتفاق بیافتد.

نظمی همچنین خبر از شروع دوباره تمرینات داد و گفت: تمرینات مان دو روز تعطیل بود ولی از فردا دوباره شروع می‌کنیم. به خاطر آن هوادار نماهایی که آمدند مجبور شدیم که تعطیل کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تراکتور می‌تواند برای بازی با النصر ترکیب ۱۱ نفره خود را بچیند گفت: با بازیکنان اصلی نمی‌توانیم تیم را تکمیل کنیم. مقابل تیمی بازی می‌کنیم که شاید پرستاره ترین تیم آسیاست ولی چاره‌ای نداریم. حالا این یک بازی است و یا می‌بریم و یا می‌بازیم ولی برای فصل آینده برنامه‌ریزی کردیم و بازیکنانی را جذب کردیم، با اخباری و عباس‌زاده تمدید کردیم و چند بازیکن خوب هم صحبت کردیم که به تبریز بیایند ولی این حواشی باعث شدند تا از فرودگاه برگردند. بازیکن خارجی فعلا در برنامه‌مان نیست و نمی‌توانیم هم جذب کنیم.

انتهای پیام/