معادن طلا و مس آذربایجان دربست در اختیار اشخاص است/ از مردم شرمساریم!
معادن طلا و مس آذربایجان دربست در اختیار اشخاص است/ از مردم شرمساریم!

نماینده مردم اهر و هریس گفت: شهرستان‌های اهر و هریس در کمربند مس و طلا قرار دارد، چندین معدن دربست در اختیار اشخاص است، اشخاص معدن مس در هریس، معادن طلا در حوزه انتخابیه اهر را به نام خود ثبت کرده‌اند و رفته‌اند.

به گزارش شمس، «احمد محرم‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه به علت محرومیت اهر و هریس از زیرساخت‌ها و امکانات فرهنگی و آموزشی و بیکاری فرزندان و توزیع ناعادلانه تسهیلات اشتغال از مردم شرمسار هستم، اظهار داشت: البته شاکریم به درگاه خداوند پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی کارها و پروژه‌های بسیار بزرگی در منطقه انجام یافته اما در مقام مقایسه با سایر نقاط ایران این عقب‌ماندگی ملموس است، چرا که میانگین درصد بیکاری کشوری ۸٫۷ و استانی ۱۰٫۶ برآورد شده است اما این شاخص اهر ۱۵٫۱ و هریس ۱۱٫۹  است چرا به منطقه ما توجه نشده است.

وی توضیح داد: شهرستان‌های اهر و هریس در کمربند مس و طلا قرار دارند، چندین معدن دربست در اختیار اشخاص است، اشخاص معدن مس در هریس، معادن طلا در حوزه انتخابیه اهر را به نام خود ثبت کرده‌اند و رفته‌اند، سرپرست وزارت صمت هر چه سریع‌تر و حداکثر تا سه ماه وضعیت مالکیت این معادن را مشخص کند. این چه قانونی است آنها از هر جایی بیایند و منابع و معادن منطقه را به نام خود ثبت کنند و عملیاتی نکنند جناب وزیر، اگر در قانون مشکل است لایحه دهید تا اصلاح شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس یازدهم خاطرنشان ساخت: ۲۰ روز قبل در خصوص یکی از معادن حوزه انتخابیه که در اختیار شرکت ملی مس است به جهت عدم استخراج به سرپرست وزارت نامه داده‌ام اما تاکنون وقت نکرده‌اند بپرسند مشکل چیست؟ چرا از مسوولان ناکارآمد  استفاده می‌کنید تا آب از آب تکان نخورد.

وی متذکر شد: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت چرا به صنعت فرش توجه نمی‌شود، چرا خارجی‌ها بیش از ما اهمیت می‌دهند، در خواست دارم نمایشگاه دائمی فرش و کارگاه‌های گروهی ایجاد شود، همچنین تسهیلات کم بهره به قالیبافان داده شود و قالیبافان بیمه شوند تا صنعت فرش در منطقه جان دوباره بگیرد.

انتهای پیام/