مشکل عدم ثبات نرخ ارز نتیجه تحریم‌های ظالمانه است
مشکل عدم ثبات نرخ ارز نتیجه تحریم‌های ظالمانه است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم ثبات نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی نتیجه تحریم‌های ظالمانه است.

به گزارش شمس، حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی سه شنبه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه فراکسیون راهبردی مجلس با حضور تعدادی از نمایندگان و کارشناسان بانکی در خانه ملت، افزود: این فراکسیون با هدف پیگیری مسایل اساسی و راهبردی کشور تاسیس شده و به دنبال چاره‌اندیشی برای معضلات و مشکلات اقتصادی کشور است.
وی گفت: مجلس آمادگی دارد تا درباره دو موضوع رمز ارزها و ماینینگ بصورت جدی وارد شده و قانون وضع کند و بنابراین از کارشناسان می‌خواهیم تا پیشنهادهای خود را برای ما ارسال کنند.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس  تاکید کرد: برای مقابله با تحریم‌ها بویژه تحریم‌های بانکی استفاده از راهکارهای موجود در جهان و شیوه‌های نوین تبادل ارزی یکی از مواردی است که توسط کارشناسان پیشنهاد شده است.

میرتاج الدینی گفت: بررسی موضوع استفاده از «رمز ارزها» به عنوان یکی از شیوه های جدید در دنیا به عنوان درخواست فعالان اقتصادی و بانکی پیشنهاد شد تا نمایندگان در اسرع وقت نسبت به تدوین قوانین رمز ارز اقدام کنند.

وی یادآوری کرد: در نشست فراکسیون راهبردی همچنین موضوع بازارهای غیررسمی که توسط عده ای در خارج از کشور با هدف ضربه زدن به اقتصاد کشور راه افتاده و سبب دامن زدن به نوسانات ارزی می‌شود، بررسی شد.

حجت الاسلام تاج الدینی اظهار کرد: در جلسه فراکسیون راهبردی مجلس مقرر شد تا نمایندگان مجلس با احصاء نظرات کارشناسان، طرح ها و پیشنهادات خود را در این زمینه به مجلس شورای اسلامی ارائه دهند.

جلسه فراکسیون راهبردی مجلس دیروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با دستور جلسه بررسی نوسانات و مشکلات ارزی و موضوع رمز ارزها با حضور ۴۰ نفر از نمایندگان، سرپرست بانک رفاه و جمعی از کارشناسان بانکی تشکیل شد.