مشکل اساسی سیستم اداری، بی‌توجهی به مخاطبان و مراجعان است
مشکل اساسی سیستم اداری، بی‌توجهی به مخاطبان و مراجعان است
استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مشکل اساسی سیستم اداری، بی‌توجهی به مخاطبان و مراجعان است که موجب نارضایتی می‌شود، گفت: رضایت مخاطبان یک اصل بوده و به راحتی قابل دسترسی است.

به گزارش شمس، عابدین خرّم در همایش مدیران حراست‌های تابعه استانداری آذربایجان‌شرقی شامل فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و شهرداری‌ها، با حضور استاندار و معاون مرکز حراست وزارت کشور در تبریز با تأکید بر اینکه حراست‌ها باید به‌عنوان یک ضرورت جدی، سازمان خود را رصد و پایش کنند، اظهار داشت: برخی مسائل و اتفاقات کوچک که ظاهراً بسیار کم‌اهمیت هستند، می‌توانند با موج‌سواری دشمنان تبدیل به شرایط فوق‌العاده و اگر به‌ موقع کنترل نشوند تبدیل به مسأله امنیتی شوند.

وی تصریح کرد: مدیران حراست باید در شناسایی مسائل درون‌سازمانی دقیق بوده و با آموزش، شناخت، هماهنگی و همکاری، پیشگیری و تذکر به موقع، جلوی اتفاقات احتمالی را بگیرند.

خرم بابیان اینکه وظیفه اصلی حراست هر سازمان، صیانت از دارایی‌های معنوی آن است، افزود: حیثیت و کرامت افراد برای ما خیلی مهم است و دارایی معنوی قابل ارزش‌گذاری نیست.

وی یادآور شد: مدیران حراست برای حفظ امکانات مادی سازمان هم باید برنامه و طرح حفاظتی فعال داشته باشند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مشکل اساسی سیستم اداری، بی‌توجهی به مخاطبان و مراجعان است که موجب نارضایتی می‌شود، خاطرنشان کرد: رضایت مخاطبان یک اصل بوده و به راحتی قابل دسترسی است.

وی در پایان متذکر شد: حراست‌ها باید امین سازمان باشند و با امین بودن مورد اعتماد قرار می‌گیرند.

مدیران و کارشناسان حراست باید موانع سلب اعتماد مردم به مدیران و دستگاه‌های دولتی را شناسایی کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این همایش حراست‌ها را چشم بینا و گوش شنوای سازمان‌ها عنوان کرد و گفت: حراست‌ها باید محرم اسرار سازمان باشند و ارتباط صمیمی بین کارکنان ایجاد کنند و از وقوع تخلف و تنش جلوگیری کنند.

تراب محمدی ادامه داد: مدیران و کارشناسان حراست باید موانع سلب اعتماد مردم به مدیران و دستگاه‌های دولتی را شناسایی کرده و موانع را به حداقل رسانده و اعتماد را با کارشناسی دقیق به مردم برگردانند.

وی همچنین با تاکید بر نقش آموزش در راستای ارتقای سلامت اداری، خواستار به اشتراک‌گذاری تجربیات کارشناسان موفق این حوزه با همدیگر شد.

احمد مرادی، معاون مرکز حراست وزارت کشور هم در این همایش به طرح مباحث آموزشی در خصوص اصول حاکم بر انجام مأموریت‌های حراست و بایدها و نبایدهای این حوزه پرداخت.

انتهای پیام/