مسئولان آذربایجان شرقی چه کتاب‌هایی می‌خوانند؟
مسئولان آذربایجان شرقی چه کتاب‌هایی می‌خوانند؟
برگزاری هفدمین دوره نمایشگاه کتاب تبریز و دهمین دوره نمایشگاه مطبوعات استان فرصتی فراهم کرد تا از مسئولان، "آخرین‌ کتابی که مطالعه کرده‌اند" را جویا شویم.

به گزارش شمس، مسئولان کتابخوان قطعا بهتر از آنهایی که گرایشی به کتاب خواندن ندارند، می‌توانند موثر باشند، مخصوصا اگر به روز بوده و جدیدترین کتاب‌های چاپ شده را مطالعه کنند.

مسئولانی که به این سوال پاسخ دادند اغلب چندین کتاب را به عنوان آخرین کتابی که مطالعه کرده‌اند معرفی کرده و برخی دیگر نیز نام آخرین کتابی که خوانده بودند را به خاطر نداشتند. در ادامه پاسخ برخی از مسئولان استان به سوال “آخرین‌ کتابی که مطالعه کرده‌اید چیست”، می‌خوانیم.

مسعود پزشکیان، نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی

“چرا ملت ها شکست می‌خورند؟”این کتاب تجربه کل دنیا را در مورد شکست‌ها در یک کتاب جمع کرده و به بررسی این موضوع پرداخته که چرا ملت‌ها از بین رفته یا مانده‌اند؛ به نظرم کتاب بسیار جالبی است، چنانچه در قرآن کریم توصیه شده : «سیروا فی الارض فانظروا کیف کان عاقبة المجرمین…».

محمد محمد پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی

بهترین کتابی که تاکنون مطالعه کرده‌ام شاید در شمارش نگنجد، اما اگر از “نهج البلاغه” بگذریم که پدیده بی نظیر بشری است، کتاب “محمد پیامبری که از نو باید شناخت” نوشته کنستان ویرژیل گیور گیو ترجمه ذبیح الله منصوری کتاب بسیار ارزنده‌ای بوده و برای بنده نیز حظی وافر داشته و دارد.
آخرین کتاب نیز کتاب “سرزمین ذهن” نوشته دیوید ساموئل است که در دست مطالعه دارم.

محمد کلامی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان

آخرین کتابی که مطالعه کرده‌ام “اقتصاد فقر” است که جایزه نوبل را نیز دریافت کرده است؛ این کتاب رویکرد جدید برای مبارزه با فقر جهانی بوده و بررسی می کند که آیا به فقیران کمک کنیم یا نه.

شهرام خدایی، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان

کتاب “لذت خواندن در عصر حواس‌پرتی” را در دست مطالعه دارم و پایان آبان ماه نیز نشست فرهنگی در این رابطه برگزار خواهیم کرد.

معصومه آقاپور، نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی

آخرین کتابی که مطالعه کرده‌ام کتاب “خاطرات میشل اوباما” بود که در این کتاب میشل اوباما به خاطراتش اشاره کرده و این‌که چگونه با اوباما آشنا شده است؛ همچنین چند کتاب در مورد خاطرات کاخ سفید اوباما را نیز مطالعه کرده‌ام.

علی بینش، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان

دو کتاب را همزمان تمام کرده‌ام، یکی تحت عنوان “صلحی که همه صلح‌ها را به باد داد” و دیگری نیز در حوزه سینما بود تحت عنوان “مجموعه هفت فیلمنامه اصغر فرهادی”.

نهاد خانواده در ایجاد فرهنگ کتابخوانی نقش بسیاری دارد و نمی‌توان فرهنگ کتابخوانی را در جامعه ارتقا داد، مگر این‌که حلاوت و لذت کتابخوانی را از دوران کودکی به فرزندان خود بیاموزیم.
کتاب یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارتقای فرهنگ جامعه و اساس فعالیت‌های فرهنگی است.

محسن ارشدزاده، مدیر کل بهزیستی استان

آخرین کتابی که مطالعه کردم در حوزه مهارت‌های زندگی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی بود و نکات بسیار ارزنده‌ای را مرور می‌کرد.

اکبر فتحی، رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان

“مثل یک قهرمان فکر کن” آخرین کتابی است که مطالعه کردم، این کتاب در مورد سماجت افراد کارآفرین در انجام کارها و رسیدن به موفقیت است، اگر بتوانیم چنین دیدگاه‌ها و ایده هایی را در بین جوانان ایجاد کرده و الگوسازی کنیم تا در میانه راه مایوس نشوند، بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.
هر کتابی را که جهت مطالعه انتخاب کنم، روزانه قبل از رفتن به اداره ۲۰ دقیقه آن را مطالعه می‌کنم.

سردار حاج مصطفی مولوی، جانشین شهید «مهدی باکری» در لشکر عاشورا در دوران دفاع مقدس و عضو هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز

آخرین کتابی که خوانده‌ام در مورد دفاع مقدس بوده است؛ هر چند در فضای مجازی نیز محیط برای مطالعه و کتابخوانی فراهم است اما مطالعه کتاب به صورت فیزیکی چیز دیگری است.

سردار احمد جهانسری، نماینده انجمن علمی پدافند غیرعامل ایران در شمال غرب کشور

برادران کارامازوف ترجمه سروش حبیبی را به تازگی شروع به خواندن کرده‌ام.

مجید خدابخش، استاندار سابق آذربایجان‌شرقی

ملت عشق آخرین کتابی است که مطالعه کرده‌ام و این موضوع همزمان با جریانات اخیر فیلم مولانا و شمس بود.

  • منبع خبر : ایسنا