مرکز نوآوری صنعتی شهید فخری‌زاده در آذربایجان‌شرقی راه اندازی می شود
مرکز نوآوری صنعتی شهید فخری‌زاده در آذربایجان‌شرقی راه اندازی می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی از ایجاد مرکز نوآوری صنعتی شهید فخری‌زاده در استان خبر داد

به گزارش شمس، حسین فتحی در مراسم معرفی و تشریح ابعاد کمی و کیفی راه‌اندازی مرکز نوآوری تخصصی صنعتی شهید فخری‌زاده و بررسی طرح‌های تعاونی دانش بنیان معرفی شده از سوی سازمان بسیج علمی و پژوهشی که در محل کارخانه لیفتراک سازی تبریز برگزار شد با بیان نقش راهبردی شرکت‌های دانش بنیان و نوآور در توسعه فناوری‌های پیشرفته در حوزه صنعت اظهار کرد: قدم‌های خوبی در راستای توسعه مراکز نوآور در استان بر داشته شده و ما شاهد رشد و شکوفایی روزافزون شرکت‌های دانش بنیان در استان آذربایجان‌شرقی هستیم.

وی با اشاره به اینکه  توسعه شرکت‌های تعاونی دانش بنیان از برنامه‌های اولویت‌دار این اداره‌کل می‌باشد از ایجاد مرکز نوآوری در استان خبر داد و گفت: مرکز نوآوری صنعتی بخش تعاون یکی از ایده‌های خوب استان است که در قالب تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه فی‌مابین این اداره‌کل و سازمان بسیج علمی و پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا ایجاد خواهد شد.

فتحی با یادآوری و تبیین نقش بی‌بدیل شهید دکتر فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران در موفقیت‌های به‌دست آمده در عرصه‌های ملی و بین‌المللی افزود: امروز شاهد حضور آگاهانه جوانان در حوزه‌های فناوری و نوآوری هستیم که ادامه راه بلند و افتخارآفرین دانشمند شهید فخری‌زاده است.

در این نشست، تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان معرفی شده توسط سازمان بسیج علمی و پژوهشی و راه‌اندازی مرکز نوآوری صنعتی بررسی شد.

  • منبع خبر : فارس