مرد حافظه جهان حکم گینس را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد
مرد حافظه جهان حکم گینس را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد
طی آیینی در تبریز با حضور اصحاب رسانه، «محمدرضا حسن‌زاده» مرد حافظه جهان، حکم گینس خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد و از گواهینامه حکم رکورد جدید وی که از سوی گینس صادر شده است، رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار شمس، محمدرضا حسن زاده در نشست خبری این آیین با اصحاب رسانه استان، در مورد انگیزه خود از اهدای حکم گینس به موزه آستان قدس رضوی، گفت: در خانواده‌ای معتقد تربیت شده‌ام و معتقدم هرچه داریم از کرامت اهل‌بیت(ع) است، از این رو نیت کرده بودم حکم خود را به موزه آستان قدس اهدا کنم.

وی با تاکید بر اینکه آخرین رکوردم مربوط به حفظ ۱۲۸ عدد رندوم در یک دقیقه بود، ادامه داد: حکمی که تقدیم موزه آستان قدس رضوی کرده‌ام، مربوط به ثبت رکورد ۵۸ لغت زبان انگلیسی در یک دقیقه در گینس است؛ برای ثبت رکورد جدید نیز که شامل حفظ اسامی افراد و تاریخ تولدشان است، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌ام که دو مرحله(تاییدیه حضور و سوابق) آن سپری شده و در مرحله سوم در حضور نماینده گینس اقدام به رکوردزنی خواهم کرد.

حسن زاده با اشاره به حکمی که از سوی گینس دریافت کرده، گفت: به خاطر تحریم‌های موجود، گرفتن حکم با این قاب برای ایرانیان کار بسیار سختی است و من اولین فرد ایرانی هستم که با چنین قابی حکم خود را دریافت کرده‌ام.

مرد حافظه جهان با بیان اینکه هدف من نشر دانسته‌هایم بوده و دغدغه دارم که به تمام ایرانیان آموزش دهم تا همه از توانایی حافظه خود بهره‌مند شوند، اضافه کرد: نمی‌خواهم تنها خود در حوزه حافظه رکوردزننده باشم، بلکه آرزویم این است که هر ایرانی یک رکورد در حوزه حافظه داشته باشد و توان حافظه خود را به حد اعلا برساند.

حسن زاده خاطرنشان کرد: به رکوردزنی ادامه خواهم داد اما هدف اصلی من این است که افرادی را همتراز با خود تربیت کرده و در خدمت جامعه قرار دهم تا تمام افراد جامعه بتوانند از این ظرفیت به راحتی استفاده کنند و تکنیک‌های تقویت حافظه را فراگیرند.

وی با ارائه نکاتی در مورد راهکارهای تقویت حافظه نیز گفت: در این رابطه رعایت اصول تغذیه‌ای، اهتمام روزانه به ورزش و پیاده روی و همچنین فراگیری تکنیک‌های تقویت حافظه جزو اصول مهم بوده و ما تکنیک‌های لازم را به علاقه‌مندان یاد می‌دهیم.

حسن‌زاده در ادامه از تلاش برای تهیه بسته آموزشی تقویت حافظه برای کودکان زیر ۱۰ سال برای اولین بار در جهان خبر داد و گفت: تحقیقات علمی بسیاری در این رابطه انجام می‌دهم و تمام توان خود را به کار گرفته‌ام تا قوی‌ترین بسته آموزشی در جهان را آماده کنم که با کمک خداوند، به زودی این بسته آموزشی را ارائه خواهم کرد.

نخبه‌ها زاده نمی‌شوند بلکه با آموزش پرورش می‌یابند

وی با اشاره به اینکه نخبه‌ها زاده نمی‌شوند، بلکه با آموزش پرورش می‌یابند، تاکید کرد: رکوردزنی در امر حافظه کار آسانی نیست و شاید تنها لحظه ثبت رکورد مورد توجه همه باشد، در حالی که این کار بسیار سخت است، به طوری‌که در رکورد قبلی خود طی یک هفته چند کیلو وزن کم کردم.

حسن زاده در ادامه به برخی ادعاهای مطروحه و مطالب جعلی در مورد اینکه افرادی خود را مرد حافظه جهان یا نابغه این عرصه معرفی می‌کنند، اظهار کرد: هر کسی چنین ادعایی دارد باید با رعایت اخلاق، ابتدا مدارک معتبر و رزومه قوی داشته باشند، چراکه بنده صرفا نه با ادعا بلکه با ریشه علمی و تلاش و کوشش به این سطح رسیده‌ام و بعد از سپری کردن دوره‌های آموزشی استاد تونی بوزان، با امضای ایشان مدرکم را دریافت کردم.

مرد حافظه جهان با بیان اینکه بنده نه تیزهوش بودم و نه شاگرد زرنگ کلاس، بلکه در مدرسه جزو ضعیف‌ترین دانش‌آموزان بودم، گفت: در شرف اخراج از مدرسه بودم که با فایل ۱۰ دقیقه‌ای تقویت حافظه مربوط به استاد مرتضی نصرت آشنا شده و تکنیک‌های مربوط به تقویت حافظه را فرا گرفتم و همین موضوع باعث شد تا استعداد خود را دریافته و مسیر جدیدی به رویم گشوده شود.

وی در خاتمه به مشکلات پیش‌روی خود نیز اشاره کرد و افزود: انتظار مادی از مسئولان امر ندارم و تاکنون نزد هیچ مسئولی نرفته و درخواستی نداشته‌ام، اما دغدغه‌ام این است که به تمام هموطنانم به صورت رایگان آموزش دهم که اگر حمایت‌های لازم از سوی مسئولان امر در این رابطه اعمال شود، من آمادگی خود را اعلام می‌کنم.

وی با اشاره به اهمیت تقویت حافظه برای پیشگیری از بیماری آلزایمر، تاکید کرد: تکنیک‌های تقویت حافظه حتی باید به صورت یک واحد درسی در مدارس ارائه شود تا سطح حافظه دانش آموزان ارتقا یابد.

محمدرضا حسن‌زاده در حال حاضر ۲۵ ساله بوده و متولد شهر تبریز است؛ وی دارای مدرک مدیریت کسب و کار بوده و رکوردهای مختلفی را در حوزه حافظه در گینس ثبت کرده و به عنوان مرد حافظه جهان شناخته شده است.

انتهای پیام /