مردم گرانی لوازم التحریر را به ۱۲۴ اطلاع دهند
مردم گرانی لوازم التحریر را به ۱۲۴ اطلاع دهند
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان آذربایجان شرقی از مردم خواست در صورت گران عرضه شدن لوازم التحریر، از طریق تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند.
به گزارش شمس،اسماعیل عطاپور، با تشریح روند نظارت بر عرضه کالا در آستانه بازگشایی مدارس ابراز داشت: طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس از اوایل شهریورماه در استان آذربایجان شرقی آغاز شده است.
وی تاکید کرد: این طرح نظارتی، با هدف حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان همزمان با سایر استان‌ها در استان آذربایجان شرقی اجرا می شود و شامل نظارت بر اقلامی از جمله لوازم التحریر، کیف و کفش و پوشاک است.
عطاپور با اشاره به مدت زمان اجرای این طرح افزود: این طرح در آستانه شروع سال تحصیلی جدید و لزوم پیشگیری از بروز هرگونه تخلف احتمالی توسط عوامل سودجو و فرصت‌طلب با همکاری و هماهنگی اداره کل تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه‌های مرتبط مانند اتاق اصناف ، اتحادیه‌ها و نیروی انتظامی تا ۱۰ مهر اجرا خواهد شد.
معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: مردم بیشتر نسبت به گرانی در حوزه لوازم التحریر گلایه دارند آن هم به این دلیل است که لوازم التحریر و دفتر پیش از این با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد می شد که از اوایل امسال به نیمایی تبدیل شد و شاهد گرانی حدود ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی اقلام شدیم.
عطاپور با اشاره به نظارت مستمر بازرسان افزود: ناظران صنعت، معدن و تجارت استان در سطح شهرها حضور دارند و نمایشگاهی هم که در تبریز برپا شده زیر ذره بین ناظران قرار دارد و قرار شده محصولات این نمایشگاه که ۱۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه شود.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان آذربایجان شرقی در پایان تاکید کرد: مردم حتما از مغازه دار، فاکتور خرید بگیرند و اگر قیمت ها متفاوت تر و گران تر عرضه می شود از طریق تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند.
  • منبع خبر : مهر