به‌جای گوجه، رب مصرف کنید!/ گوجه‌فرنگی کیلویی ۲۴ هزار تومان صادر می‌شود
به‌جای گوجه، رب مصرف کنید!/ گوجه‌فرنگی کیلویی ۲۴ هزار تومان صادر می‌شود
رییس جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت:بهتر است مردم به جای گوجه فرنگی رب مصرف کنند، بنده خود نیز به جای گوجه فرنگی رب مصرف می کنم، در شرایط فعلی، گوجه فرنگی دیگر میوه ای لوکس به حساب می آید.

«اکبر فتحی» در گفت‌وگو با خبرنگار شمس در خصوص قیمت بالای برخی سبزیجات و گوجه فرنگی در بازار اظهار کرد: برخی سبزیجات و میوه‌هایی که غیرفصلی هست، در بازار کمیاب شده و قیمت آنها بالاست.

وی افزود: برخی میوه‌های غیرفصلی و گوجه فرنگی از جنوب کشور برداشت شده و به سایر استان‌های کشور ارسال می‌شد، انتظار داشتیم قیمت ها تعدیل یابد، با این حال خسارت تگرگ در جنوب کشور به محصولات باعث افزایش قیمت این محصولات شده است.

رئیس جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه گوجه فرنگی میوه‌ای غیرفصلی است و طبیعتا در فصلی که زمان برداشت آن نیست، قیمت آن افزایش یافته و کمیاب می‌شود، توضیح داد: بهتر است مردم به جای گوجه‌فرنگی رب مصرف کنند، بنده خود نیز به جای گوجه فرنگی رب مصرف می‌کنم! در شرایط فعلی، گوجه فرنگی دیگر میوه‌ای لوکس به حساب می‌آید، بنابراین کسی که می‌خواهد زندگی لوکسی داشته باشد، گوجه فرنگی با قیمت بالا را هم تهیه می‌کند.

وی در خصوص کاهش قیمت گوجه فرنگی گفت: تا ۱۰ روز آتی پیش بینی می‌کنیم که قیمت‌ها کاهش یابد، طبیعتا باید قیمت گوجه فرنگی به ۵ هزار تومان نزول یابد.

دبیر ستاد تنظیم بازار در خصوص تولیدات محصولات غیرفصلی چون گوجه فرنگی در گلخانه های کشور و استان متذکر شد: محصولاتی که در گلخانه‌ها تولید می‌شود، به خارج از کشور صادر می‌شود، به عنوان مثال گوجه فرنگی با قیمت دو دلار به روسیه صادر می‌شود، قطعا تولیدکننده ترجیح می‌دهد گوجه فرنگی را با قیمت کیلویی ۲۴ هزار تومان صادر کند.

انتهای پیام/