امسال جشن چهارشنبه‌سوری را تعطیل کنید/ زحمت و بار کادر درمانی را زیاد نکنیم
امسال جشن چهارشنبه‌سوری را تعطیل کنید/ زحمت و بار کادر درمانی را زیاد نکنیم
علیار راستگو ‌گفت: ‌برگزاری تجمع‌ها و جشن‌های چهارشنبه سوری موجب شیوع بیشتر بیماری کرونا و شعله‌ور شدن ویروس این بیماری می‌شود و بر این اساس مردم باید همچنان در خانه بمانند.

به گزارش شمس، علیار راستگو ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در راستای مقابله با کرونا، برگزاری هر نوع برنامه فرهنگی و اجتماعی تا اطلاع بعدی متوقف شده است، ‌اظهار داشت: ‌بر اساس اعلام پزشکان، تراکم و تجمع مردم موجب گسترش و شیوع بیماری کرونا می‌شود و بسیار خطرآفرین است؛ بر این اساس برگزاری مراسم‌های چهارشنبه سوری همان چیزی می‌باشد که ویروس کرونا به دنبال آن است.

وی افزود: ‌تکثیر بیماری کرونا بیشتر در اجتماعات ممکن می‌شود و ویروس کرونا میزبان خود را می‌یابد؛ بر این اساس هم استانی‌ها از برگزاری جشن ها و برنامه های چهارشنبه آخر سال صرف نظر کنند تا ضمن کاهش تلفات جانی از شیوع بیماری کرونا نیز ممانعت کنند.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه ‌پزشکان و کادر درمانی آذربایجان‌شرقی به علت شیوع بیماری کرونا به شدت درگیر پیشگیری و مقابله با این بیماری هستند، متذکر شد:  مردم نیز با رعایت مسائل ایمنی و اجتناب از برگزاری مراسم‌های چهارشنبه سوری، موجبات زحمت بیشتر و افزایش بار کاری پزشکان، پرستاران ‌و کادر درمانی استان را فراهم نکنند.

رئیس شورای اطلاع رسانی ‌آذربایجان شرقی تاکید کرد: مدافعان سلامت، کادر ‌پزشکی و درمانی درگیر خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا هستند و همه تلاش می‌کنند با گسستن زنجیره انتقال، باری از دوش پزشکان و پرستاران بردارند، بنابراین با برپا نکردن مراسم های چهارشنبه آخر سال مصدوم یا جان باخته نخواهیم داشت و به کاهش کار کادر درمان کمک می کنیم.

راستگو یادآوری کرد: برای شکست کرونا نیاز به همکاری همه جانبه ‌مردم است و بدون مشارکت و همکاری شهروندان تلاش ها نتیجه ای نخواهد داشت؛ ‌تجربیات میدانی نشان می دهد حضور مردم در اماکن و مراکز شلوغ و پر رفت و آمد مثل بازار با میزان شیوع بیماری کرونا ارتباط مستقیم دارد.

انتهای پیام/