مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از فروش 16 میلیارد و 440 میلیون ریال کتاب در طرح پاییزه کتاب استان خبر داد.

به گزارش شمس؛ سیدقاسم ناظمی اظهار داشت: این  دوره از طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با عنوان “پاییزه کتاب ۱۴۰۰” از بیست و نهم آبان تا سوم آذرماه جاری در کتابفروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور اجرا شد و  ۶۳  کتابفروشی از استان نیز در این طرح مشارکت کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، اعلام کرد: در این دوره ۴۰ کتابفروشی از تبریز و ۲۳ کتابفروشی از شهرستان‌های مراغه، هشترود، شبستر، مرند، قره‌آغاج، ملکان، عجب‌شیر، بستان‌آباد، میانه، بناب، اسکو، جلفا، اهر و کلیبر مشارکت کردند و کتابفروشی‌های شایسته از تبریز، کتابفروشی پژوهش از مرند و کتاب شهر تبریز بیشترین فروش را داشته‌اند.

وی ادامه داد: در طول مدت برگزاری طرح پاییزه کتاب در استان ۲۰ هزار و ۳۶۲  نسخه کتاب به ارزش ۱۶ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال فروخته شد.

ناظمی با بیان اینکه سقف مجاز خرید کتاب در این طرح ۳۰۰ هزار تومان و سقف یارانه‌ خرید برای هر خریدار ۶۰ هزار تومان تعیین شده بود، اضافه کرد: در طرح پاییزه کتاب خریداران کتاب‌های تالیفی را با یارانه‌ی ۲۰ درصدی و کتاب‌های ترجمه‌ای را با یارانه‌ ۱۵ درصدی از کتابفروشی‌های عضو طرح خریداری کردند.

انتهای پیام /