مراسم بزرگداشت شهید آیت الله مدنی در تبریز برگزار می‌شود ‌
مراسم بزرگداشت شهید آیت الله مدنی در تبریز برگزار می‌شود ‌
مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت آیت الله شهید مدنی، دومین شهید محراب انقلاب اسلامی در تبریز برگزار خواهد شد.
به گزارش شمس، مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت آیت الله اسدالله مدنی، دومین شهید محراب انقلاب اسلامی در تبریز برگزار خواهد شد.
این مراسم روز یکشنبه ۲۴ شهریور از ساعت ۱۷ الی ۱۹:۳۰ در مسجد آیت‌الله شهید مدنی (شکلی) تبریز واقع در انتهای خیابان دارایی دوم برگزار خواهد شد.
 شهید آیت الله مدنی(ره) یکی از روزهای سال ۱۲۹۲ شمسی در خانه با صفای آقا میرعلی از سادات آذر شهر، کودکی پا به عرصه زندگی گذاشت که بعدها خدمات گرانقدری به اسلام و مسلمین کرد و عشق و ارادت پدرش به امیر مؤمنان علی (علیه السلام) او را بر آن داشت تا برای فرزندش یکی از القاب آن حضرت یعنی «اسدالله»  را نام بگذارد.
اسدالله مدنی در چهار سالگی مادر خود را از دست داد و در کنار پدر و در دامان نامادری پرورش یافت، هر چه بود روزهای سخت و حساس کودکی اش سپری شد و او در جوار پدر روز به روز قد کشید و با تربیتی اسلامی پا به دنیای نوجوانی و جوانی گذاشت.
آیت الله مدنی سرانجام در ۲۱ شهریورماه ۱۳۶۰ در حال اقامه نماز جمعه ترور شد، مسئولیت ترور او را سازمان مجاهدین خلق بر عهده گرفت و شهید آیت الله اسدالله مدنی، دومین شهید محراب انقلاب اسلامی ایران لقب گرفت.
  • منبع خبر : تسنیم