مراجعه ۲۱ داوطلب جهت ثبت نام به حوزه‌های انتخابیه آذربایجان‌شرقی
مراجعه ۲۱ داوطلب جهت ثبت نام به حوزه‌های انتخابیه آذربایجان‌شرقی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که تا ساعت ۱۳ امروز، ۲۱ نفر جهت ثبت نام کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی، به حوزه های انتخابیه استان مراجعه کرده اند، گفت: ثبت نام هشت داوطلب نهایی شده و فرآیند ثبت‌نام ۱۳ داوطلب نیز در حال طی مراحل است.

به گزارش شمس، علیار راستگو در حاشیه بازدید خود از روند ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در فرمانداری تبریز، اظهار کرد: ثبت نام از داوطلبان در ۱۳ حوزه انتخابیه در استان شروع شده و به مدت ۷ روز در سامانه جامع انتخابات انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه اطلاعیه مدارک و شرایط موردنیاز جهت کاندیداتوری نیز در سایت ستاد انتخابات ارایه شده است، افزود: افرادی که قصد کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند، ثبت نام خود را به آخرین روز موکول نکنند، چراکه زمان ثبت نام تا ۱۶ آذر بوده و قابل تمدید نیست.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر این‌که ستاد امنیت انتخابات و ستاد پیشگیری در راستای انتخابات پیش‌رو فعالیت خواهد کرد، افزود: ستاد امنیت انتخابات در استانداری دایر بوده و تمامی فعالیت های زود رس را رصد کرده و اقدامات لازم را انجام‌ خواهد داد؛ همچنین ستاد پیشگیری نیز در دادگستری استان فعال بوده و نسبت به هرگونه فعالیت‌های قانونی تذکر لازم ارائه شده و درصورت رعایت نکردن برخورد خواهد شد.

راستگو در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر نشاط انتخاباتی در تبریز، اظهار کرد: رسانه ها نیز می‌توانند در این رابطه نقش آفرین باشند، چراکه میزان مشارکت مردم در فعالیت‌های مجلس آتی اثرگذار خواهد بود.

وی با تاکید بر رعایت مر قانون در انتخابات، افزود: ۲۳ بهمن ماه آگهی و اسامی قطعی کاندیداها منتشر شده و ۲۴ بهمن نیز تبلیغات کاندیدها به مدت یک هفته شروع می‌شود.