تبریز – ایلخچی پرترافیک‌ترین محور ارتباطی آذربایجان‌شرقی است
تبریز – ایلخچی پرترافیک‌ترین محور ارتباطی آذربایجان‌شرقی است
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی مسیرهای رفت و برگشت تبریز- ایلخچی با بیش از ۳۳ میلیون و ۵۹۲ هزار تردد، تبریز- صوفیان با بیش از ۱۷ میلیون و ۷۳۲ هزار و آذرشهر- ایلخچی با بیش از ۱۰ میلیون و ۵۲۵ هزار تردد را پرترددترین جاده‌های استان در سالجاری اعلام کرد.

به گزارش شمس، اورجعلی علیزاده، روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اطلاعات به دست آمده از ۸۲ دستگاه تردد شمار آنلاین در جاده‌های مختلف استان در ۹ ماه امسال بیش از ۲۰۵ میلیون و ۵۵۸ هزار تردد خودرو در جاده‌های استان ثبت شده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: از کل تردد ثبت شده بیش از ۳۰ میلیون و ۴۳۱ هزار مورد یعنی ۱۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۱۷۵ میلیون و ۱۲۷ هزار مورد یعنی ۸۵ درصد مربوط به وسائط نقلیه سبک بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی خاطرنشان ساخت: متوسط تردد روزانه در این بازه زمانی در جاده‌های استان حدود ۷۴۵ هزار بوده است.

خاطرنشان می‌‎شود آذربایجان شرقی دارای ۱۴ هزار کیلومتر شبکه راه بوده که از این میزان ۱۰ هزار کیلومتر راه روستایی و حدود ۴ هزار کیلومتر راه های اصلی، شریانی و بزرگراهی است.