محدودیتی در خدمات رسانی شهرداری ایجاد نمی‌شود
محدودیتی در خدمات رسانی شهرداری ایجاد نمی‌شود
مدیرکل توسعه سرمایه انسانی شهرداری تبریز در پی محدودیت های جدید اعلام شده در دو هفته آینده در بخشنامه ای نحوه فعالیت شهرداری را در این مدت ابلاغ کرد.

به گزارش شمس، محمد علی مولاخواه در بخشنامه جدید نحوه فعالیت شهرداری را در دو هفته آتی که به دلیل محدودیت های کرونایی تغییر کرده است، ابلاغ کرد. این بخشنامه تاکید کرده خدمات شهرداری به شهروندان در دو هفته آتی تغییر نخواهد کرد.

بر اساس این بخشنامه همکارانی که دارای بیماری های مزمن از قبیل دیابت، فشارخون، بارداری و … باشند و عدم حضور آنان خللی برای ارائه خدمات ایجاد ننماید و درآمد سازمان ها و مناطق را تحت الشعاع قرار ندهد با تشخیص بالاترین مقام واحد اجرایی از حضور در محل های پرتردد و پر مراجعه اجتناب نمایند و به صورت دور کاری انجام وظیفه کنند.

این بخشنامه ادامه می دهد همکارانی که در واحدهای خدماتی مانند وادی رحمت، آتش نشانی، پسماند، کشتارگاه، فناوری اطلاعات و واحدهای شهرسازی و املاک و درآمد مناطق که مستقیما بر زندگی روزمره شهروندان تاثیرگذار بوده با هماهنگ بالاترین مقام پاسخگو با تقسیم نیروی انسانی مشروط به اینکه خللی در ارائه خدمات ننماید به صورت شیفت ساعتی از ۷:۳۰ تا ۱۲ و از ۱۲ تا ۱۶ به شکل دو نوبته انجام وظیفه کنند.

همچنین در مواردی که ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و غیر حضوری میسر باشد با تشخیص بالاترین مقام به منظور کاهش تردد شهروندان انجام پذیرد.

در این بخشنامه آمده است: تشکیل جلسه با حضور بیش از ۷ نفر تحت هر عنوان و شرایطی مگر در موارد استثنائی ممنوع بوده و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی لازم و ضروری است.

بر اساس بخشنامه ابلاغی حضور یک سوم همکاران در واحدهای اداری با رعایت فاصله ۲ متر و تهویه مناسب  با تشخیص بالاترین مقام اجرایی امکان پذیر است.

بنا به شرایط محدودیت های ابلاغ شده کشوری، در کلیه وضعیت های سه گانه شرایط وضعیت هشدار، ماموریت های اداری داخل شهر و خارج شهر غیر ضروری لغو گردیده و مدیران موظف هستند از اعزام کارکنان به ماموریت های غیر ضروری خودداری کنند.

پیمانکاران خدماتی که به صورت حجمی ماموریت ضروری و اصلی در قالب پیمان به عهده دارند با تشخیص بالاترین مقام کارفرمایی با برنامه ریزی لازم حضور کارکنان تحت پوشش را برای نوبت بندی به عمل آورند به گونه ای که خللی در ارائه خدمات به وجود نیاید.

در آخرین ماده از این بخشنامه آمده است: حفاظت از اماکن اداری با تشخیص و مسئولیت مدیرکل حراست اعمال خواهد شد.