مجلس یازدهم نمی‌خواهد دولت را اذیت کند/ مقابل ناکارآمدی و سوءمدیریت سکوت نمی‌کنیم
مجلس یازدهم نمی‌خواهد دولت را اذیت کند/ مقابل ناکارآمدی و سوءمدیریت سکوت نمی‌کنیم

عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم می‌گوید مجلس قصد مچ‌گیری و اذیت دولت روحانی را ندارد.

«روح الله متفکر آزاد» در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به استعفا و استیضاح چندین وزیر دولت در توضیح اینکه آیا مجلس یازدهم امکان قانونی برای استیضاح وزرای دولت را دارد، اظهار داشت: بر اساس اصل ۱۳۶ قانون اساسی، در صورتی‏ که‏ پس‏ از ابراز اعتماد مجلس‏ به‏ دولت‏ نیمی‏ از هیأت‏ وزیران‏ تغییر کند، دولت باید مجدداً از مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ برای‏ هیأت‏ وزیران‏ تقاضای‏ رای‏ اعتماد کند.

وی تصریح کرد: با توجه به تغییر هشت وزیر، دولت با از دست دادن ۲ وزیر دیگر باید از مجلس مجددا برای همه وزرا رأی اعتماد بگیرد. در چنین شرایطی مجلس یازدهم قطعا به دنبال انداختن دولت نیست، در واقع حال و هوای مجلس این گونه است که نمایندگان دنبال تقابل با دولت و مچ‌گیری یا اذیت کردن دولت نیستند.

متفکر آزاد با یادآوری اظهارات دکتر قالیباف درباره همکاری مجلس با دولت، متذکر شد: مجلس خواهان همکاری با دولت است اما قطعا مجلس در برابر ناکارآمدی یا سوء مدیریتی که احیانا از سوی دولت سر بزند، سکوت نخواهد کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون استیضاحی به هیات رئیسه مجلس ارایه نشده است، افزود: مسائل حوزه اقتصادی و فرهنگی در اولویت مجلس یازدهم است و نمایندگان در این موضوعات مماشات نمی‌کنند اما سعی خواهیم کرد تا ضمن افزایش همکاری با دولت، از هر نوع تقابلی جلوگیری کنیم تا دغدغه‌های مردم مرتفع شود.

انتهای پیام/