مجلس نباید حزب سیاسی رئیسی شود/ از صبحانه معلوم است برای شام چه داریم!
مجلس نباید حزب سیاسی رئیسی شود/ از صبحانه معلوم است برای شام چه داریم!

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو می‌گوید مجلس باید نقش نظارتی و مطالبه‌گری‌اش را حفظ کند و تبدیل به حزب سیاسی و وکیل مدافع دولت‌ها نشود.

«احمدعلیرضا بیگی» در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شمس در واکنش به این سوال که واکنش مجلس به کابینه‌ی احتمالی رئیسی چه خواهد بود و آیا وزرای پیشنهادی به‌راحتی رأی اعتماد خواهند گرفت، اظهار داشت: ۲۳۰ نماینده مجلس قبل از انتخابات در اقدامی ناصواب در بیانیه‌ای از سیدابراهیم رئیسی برای کاندیداتوری دعوت کردند و در اقدامی ناصواب‌تر از آن در جریان مناظرات از سایر کاندیداها خواستند به‌نفع رئیسی کنار روند. ضرب‌المثلی داریم که می‌گوید از صبحانه معلوم است برای شام چه داریم!

وی افزود: بنده نمی‌گویم وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور منتخب صلاحیت نخواهند داشت، شاید تمامی آنان مستحق رأی اعتماد مجلس نیز باشند اما آنچه قبل و بعد انتخابات در خانه ملت رخ داد زیاد خوشایند نبود و اکثریت مجلس در قامت یک حزب سیاسی ظاهر شد و احتمالا در تعاملات آینده نیز خود را به‌وضوح نشان خواهد داد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم متذکر شد: یکی از انتقادات اصلی بنده به مجلس دهم وکیل‌الدولگی اکثریت نمایندگان بود که بی‌چون و چرا به‌دفاع از اشتباهات دولت روحانی می‌پرداختند. مجلس نهاد نظارتی است و نباید وکیل‌الدوله هیچ دولتی شود و چنانچه مجلس فعلی نیز به این آفت دچار گردد قطعا خسارت‌بار خواهد بود.

انتهای پیام/