مترو تبریز در سه سال گذشته به اندازه ۱۰ سال توسعه یافته است/ درخواست از دولت برای تامین فاینانس خط ۲ قطار شهری
مترو تبریز در سه سال گذشته به اندازه ۱۰ سال توسعه یافته است/ درخواست از دولت برای تامین فاینانس خط ۲ قطار شهری

شهردار تبریز گفت: فرزندان تلاشگر این آب و خاک توانسته‌اند با استعانت از حضرت ولی عصر(عج) در طول سه سال، به اندازه ۱۰ سال گذشته پروژه قطار شهری تبریز را توسعه دهند.

به گزارش شمس، ایرج شهین باهر در آیین افتتاح ۴ ایستگاه جدید از خط یک قطار شهری تبریز که در حضور رئیس جمهور انجام شد، اظهار داشت: امروز با افتتاح چهار ایستگاه واقع در خط یک قطار شهری گام دیگری در جهت پیشبرد حمل و نقل پاک شهری برداشته شد.

او تصریح کرد: شهر تبریز همیشه قهرمان طی سه سال گذشته با وجود امام جمعه محبوب ، استانداری دانشمند و نمایندگان مجلس و شورای شهر ساعی، با ایجاد بسترهای لازم توانسته است قدم های محکمی را در ارتقا سرانه های آن بر دارد.

شهردار تبریز از اجرای یک هزار و ۴۴ پروژه مهم و زیرساختی طی سه سال گذشته خبر داد و گفت: ۵۷ درصد این پروژه ها بالای ۱۰۰ میلیاردریال و ۴۳ درصد از آن ها  کمتر از ۱۰۰ میلیاردریال اعتبار دارد.

او ادامه داد: احداث و افتتاح ۴۰ پارک محله ای، اجرای طرح کلید به کلید به منظور ساماندهی موضوع حاشیه نشینی و احداث نزدیک به سه هزار واحد مسکونی، توسعه حمل و نقل عمومی، آموزش شهروندی و… از جمله اقدامات شهرداری تبریز طی سه سال گذشته بوده است.

ایرج شهین باهر بیان کرد: مترو نخستین اولویت مدیریت شهری تبریز بود که با حمایت استاندار آذربایجان شرقی طی سه سال گذشته موفق به تزریق ۲۸۰۰ میلیاردتومان اعتبار به این پروژه شدیم.

شهردار تبریز خطاب به رئیس جمهور گفت: با حمایت‌های شما تا پایان کار دولت کلیه ایستگاه‌های باقی مانده خط یک مترو تبریز را تکمیل خواهیم کرد.

ایرج شهین باهر همچنین خواستار شد: تقاضا داریم به جهت عقب ماندگی خط دو قطار شهری تبریز نسبت به سایر کلانشهرها، دستور تامین فاینانس توسط بانک مرکزی برای خط ۲ مترو تبریز را صادر فرمایید.