مترو تبریز تا ایستگاه لاله روزانه ۳ ساعت مسافری می‌کند
مترو تبریز تا ایستگاه لاله روزانه ۳ ساعت مسافری می‌کند
مولوی‌فرد گفت: مترو تبریز از ایستگاه ۱۲ تا ایستگاه ۱۸ خط یک مترو به صورت آزمایشی روزانه سه ساعت در مسیر مسافرگیری خواهد کرد.

به گزارش شمس،فاز نهایی خط ۱ قطار شهری تبریز صبح امروز همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی افتتاح و به بهره برداری رسید.

«مصطفی مولوی فرد» در آیین افتتاح این پروژه در خصوص فاز سه خط یک مترو تبریز اظهار داشت: این فاز مرحله پایانی خط یک است که شاهد مسافرگیری از این فاز هستیم، این فاز با ۷.۲ کیلومتر باهفت ایستگاه که فعلا سه ایستگاه آن به صورت عبوری خواهد بود فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی با اشاره به اینکه فاز سه خط یک حدفاصل میدان کهن تا شهرک نور لاله است، ادامه داد: تلاش می‌کنیم هر سه ماه یکبار قسمتی از پروژه بزرگ متروی تبریز به بهره‌برداری برسد.

مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه با اشاره به اینکه این پروژه در منطقه با تراکم بالای جمعیت قرار دارد، خاطرنشان ساخت: خط یک به طول ۱۷ کیلومتر از جنوب شرقی شهر عبور کرده و به جنوب غرب تبریز می‌رسد، از ایستگاه ۱۲ تا ایستگاه ۱۸ خط یک مترو به صورت آزمایشی روزانه سه ساعت در مسیر مسافرگیری خواهد کرد.

وی از حمایت‌های شهرداری تبریز از مترو قدردانی کرد و بیان داشت: از اهتمام ویژه دولت و شهرداری تبریز در این دوران بی‌پولی و جنگ اقتصادی قدردانی می‌کنیم.

مولوی‌فرد متذکر شد: اگر تامین بودجه و املاکی که شهرداری تبریز در اختیار ما قرار داد، نبود امروز مترو همچون سال‌های قبل در آستانه تعطیلی قرار داشت.

وی در خصوص ایستگاه میدان کهن متروی تبریز گفت: این میدان محل تقاطع و تبادل سه خط مترو است و امیدواریم با کمک دولت و پیگیری نمایندگان با توسعه راه ها، تبریز به عنوان پل ارتباطی بین ایران و اوراسیا نقش آفرینی کند.

مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه در پایان سخنان خود از اشتغال بیش از ۱هزار و ۴۰۰نفر در پروژه قطار شهری تبریز خبر داد.

انتهای پیام/