مامور قلابی سازمان بازرسی در حال اخاذی از رؤسای ادارات دستگیر شد
مامور قلابی سازمان بازرسی در حال اخاذی از رؤسای ادارات دستگیر شد
رئیس دادگستری شهرستان ورزقان گفت: هر کس آرامش شهرستان را برهم بزند امنیت آن شخص را ناامن می‌کنیم، برای سه نفر از رؤسای ادارات تشکیل پرونده شده است، دستگاه قضایی با همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی جلو عربده‌کشی در فضای مجازی را گرفت.

به گزارش شمس، سیداحمد موسوی رئیس دادگستری شهرستان ورزقان ظهر روز گذشته در جمع مردم ورزقان با بیان اینکه حاکمیت مطلق بر انسان و جهان هستی برای خداوند متعال است و لاغیر اظهار کرد: قوه قضائیه بر اساس قانون اساسی تشکیل شده است و با اقتدار دنبال گسترش عدالت در جامعه است.

وی در ادامه به استقلال قوای سه‌گانه اشاره کرد و گفت: هر سه قوه ( قضائیه، مجریه و مقننه) مستقل هستند و هیچ یک از قوا حق دخالت بر کار یکدیگر را ندارد.

رئیس دادگستری ورزقان افزود: به اطلاع مردم غیور و فهیم شهرستان ورزقان می‌رسانیم که کارکنان دستگاه قضایی شبانه‌روزی برای اجرای برنامه‌های ابلاغی در تلاش هستند و به احدی اجازه حق دخالت در امور دستگاه قضایی شهرستان نداده و نخواهیم داد.

این مقام قضایی متذکر شد: طبق ارزیابی از آیتم‌ها و شاخص‌های مختلف دادگستری شهرستان، رتبه چهارم را در بین شهرستان‌های استان کسب کرده است.

وی به ضریب امنیتی بالای ورزقان اشاره و تصریح کرد: با همکاری نیروهای اطلاعاتی، انتظامی و نظامی ضریب امنیتی منطقه بالا بوده با این وجود تعداد زندانیان شهرستان حدود ۱۰ نفر است.

موسوی با بیان اینکه هر سال تعداد پرونده‌های ورودی افزایش می‌یابد، یادآور شد: در دادگستری شهرستان به طور میانگین ماهانه به ۸۰۰ پرونده رسیدگی می‌شود، این در حالی است که هر سال نسبت به سال قبل آن ۲۵ درصد افزایش پرونده داشتیم.

آرامش شهرستان را برهم بزنید ناامن می‌شوید

رئیس دادگستری شهرستان ورزقان به مخلان آرامش شهرستان هشدار داد و بیان داشت: هر کس در هر مقام و لباسی باشد و قصد برهم زدن امنیت شهرستان را داشته باشد، مطمئن باشید امنیت آن شخص را با استفاده قانون ناامن می‌کنیم.

موسوی در ادامه از رصد مستمر ادارات خبر داد و ابراز کرد: با تمام توان در کنار دستگاه‌های اجرایی هستیم اما با این حال اجازه تخلف را نیز نخواهیم داد و در همین راستا برای سه نفر از مدیران اجرایی شهرستان تشکیل پرونده دادیم و در مرحله رسیدگی می‌باشد.

رئیس دادگستری ورزقان با اشاره به اینکه هیچ نوع تخلفی از چشم سربازان امنیت پوشیده نیست، ادامه داد: مردم و خصوصا رؤسای ادارات باید سطح هوشیاری و آگاهی خود را بالا ببرند.

وی افزود: یک نفر که خود را به عنوان نیروی سازمان بازرسی کل کشور معرفی کرده بود و در حال اخاذی تعدادی از رؤسای ادارات بود، بازداشت شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: از صاحبان تریبون درخواست می‌کنیم، مردم را برای سنددار کردن زمین‌ها تشویق و دعوت کنند، در همین زمینه با تلاشی که شد ۹۸ درصد از اراضی ملی شهرستان سنددار شدند.

وی افزود: هر جایی که احساس کردیم حقی از کارگران ضایع می‌شود، ورود کرده و احقاق حق کردیم، دستگاه قضایی در کنار حمایت از تولید، مدافع حقوق قانونی کارگران نیز است، در حال حاضر پیگیری مشکلات کارگران معدن مزرعه شادی و اندریان هستیم.

رئیس دادگستری ورزقان اذعان داشت: سال گذشته با ورود دستگاه قضایی، معدن مزرعه شادی موظف شد قیر رایگان برای آسفالت‌ریزی جاده روستای شرف آباد تخصیص دهد.

موسوی در ادامه به ساماندهی فضای مجازی اشاره کرد و افزود: امروز هیچ کس حق عربده‌کشی در فضای مجازی را ندارد، سال گذشته در این رابطه برای تعدادی تشکیل پرونده شده بود که دادستانی شهرستان قاطعانه به این موضوع ورود کرده و دادگاه‌ها رای قاطعی صادر کرده‌اند.

موسوی گفت: از محل اعتبارات سفر رئیس قوه قضائیه به استان، ساختمان اداری دستگاه قضایی شهرستان در سه طبقه در حال احداث می‌باشد تا فضای کافی برای کارکنان ایجاد شود. اسکلت‌بندی این ساختمان تمام شده و پیگیر هستیم تا به محض تخصیص اعتبار از قوه قضائیه نسبت به تکمیل آن اقدام نماییم.

رئیس دادگستری شهرستان در ادامه از مطالبه‌گری امام جمعه ورزقان تقدیر کرد و اضافه کرد: حاج آقا پورمحمد امام جمعه محبوب شهرستان، صدای رسای مردم منطقه است و به عنوان یک مطالبه‌گر در حل و فصل تعداد زیادی از مسائل شهرستان تاثیر مستقیم داشتند و از افتخارات شهرستان ما می‌باشد.

انتهای پیام/