لغو پرواز تبریز – شیراز به علت کاهش دید افقی
لغو پرواز تبریز – شیراز به علت کاهش دید افقی
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: به علت کاهش دید افقی خلبان پرواز تبریز - شیراز این فرودگاه لغو شد و پروازهای دیگر نیز با تاخیر انجام می‌شود.

به گزارش شمس، مدیر کل فرودگاه های آذربایجان شرقی گفت: طبق استانداردهای هواپیمایی کشوری و جهانی دید افقی فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز ۵۵۰ متر است که این دید امروز به ۱۰۰ متر کاهش یافته و در نتیجه پرواز شرکت قشم ایر در مسیر تبریز – شیراز که قرار بود ساعت ۸ صبح امروز انجام شود، لغو شد.

وی اظهار داشت: در اثر کاهش دید خلبان در این فرودگاه پرواز شرکت ایران ایر در مسیر تبریز – اهواز که قرار بود ساعت ۷ و ۱۰ دقیقه صبح امروز انجام شود با تاخیر ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه انجام می شود.

آذری افزود: پرواز ساعت ۸ و ۳۵ دقیقه شرکت کاسپین در مسیر تبریز – عسلویه نیز با تاخیر ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه، پرواز ساعت ۱۰ شرکت آتا در مسیر تبریز – مشهد با تاخیر ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه و پرواز ساعت ۱۲ و ۱۰ دقیقه شرکت ایران ایر در مسیر تبریز – تهران با تاخیر ساعت ۱۶ عصر انجام می شود.

آذری، با بیان اینکه پرواز شرکت ایران ایر تور در مسیر تبریز – مشهد که قرار بود ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه انجام شود با تاخیر نیم ساعته ساعت ۱۴ انجام  می شود، ادامه داد: پرواز ساعت ۱۴ و ۳۵ دقیقه شرکت کاسپین در مسیر تبریز – تهران نیز با تاخیر ساعت ۱۷ و ۱۰ دقیقه انجام شود.

وی با اشاره به پیش بینی هواشناسی برای تداوم افزایش غلظت آلاینده های جوی تا روز سه شنبه، گفت: در زمان کنونی تغییری در پروازهای روزهای دوشنبه و سه شنبه این فرودگاه انجام نشده است.

فرودگاه تبریز در سال ۱۳۲۹ با مأموریت ارائه خدمات هوائی، پروازهای برنامه‌ای و غیر برنامه‌ای، آموزشی و نظامی برای مسافرین، متقاضیان و سایر ارگان‌های کشوری و تحت نظارت ضوابط سازمان جهانی هوانوردی ICAO به بهره برداری رسید.

  • منبع خبر : ایرنا