قیام عاشورا درس مقاومت به بشریت آموخت
قیام عاشورا درس مقاومت به بشریت آموخت
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: قیام امام حسین(ع) در برابر حکومت ظالم یزیدیان، درس ایستادگی و مقاومت را به بشریت آموخت و راه مقابله با سلطه‌جویان را به جهانیان نشان داد.

به گزارش شمس، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم صبح امروز پنجشنبه در مراسم عزاداری مشترک نیروهای مسلح مستقر در آذربایجان شرقی در حسینیه امام خمینی سپاه عاشورا گفت: بصیرت به ما یاد می دهد دفاع از دین مهمترین موضوع است و بی بصیرت ها در جبهه باطل قرار می گیرند.

وی افزود: هیچ قدرتی نمی تواند شبانه مردم را به خیابان ها بکشاند این قدرت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و حادثه عظیم کربلا است و باید پیام عاشورا برای مقاومت امروز ما تبیین شود.

وی گفت: انقلاب اسلامی که نشات گرفته از قیام اباعبدالله الحسین (ع) است،شکست استعمار داخلی و نبرد با استکبار جهانی را سرلوحه کار خود قرار داده است و بدون تردید این موفقیت چهل ساله را نیز مرهون عنایت اهل بیت (علیهم السلام) و درس گرفتن از محرم و عاشورا می‌دانیم.

نماینده ولی فقیه در استان، پیام های حماسه عاشورا را بسیار درس آموز دانست و گفت: تنها عزاداری و سینه زنی برای اباعبدالله (ع) کافی نیست بلکه باید از حرکت ایشان درس بیاموزیم مخصوصا امروز که در جامعه خودمان زندگی می کنیم بدانیم در برابر یزیدیان زمان چگونه رفتار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از پیام های عاشورا این است که سازش و تسلیم در برابر حکام ظالم و نالایق در قاموس اسلام و قاموس آل الله به هیچ وجه جایی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد : پیام بعدی عاشورا این است که باید در مقابل دشمنان اسلام که برای رسیدن به اهداف خود از هیچ خباثت و جنایتی فروگذار نبوده و به هیچ اصل انسانی پایبند نیستند، بایستیم و در مسیر مقاومت و نبرد با استکبار از دادن جان و مال خود ابایی نداریم و امروز جوانان ما این موضوع را در جبهه های نبرد حق علیه باطل و در دفاع از حریم آل الله به دنیا نشان دادند.
وی شهدای مدافع حرم را از رویش های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: از پیام های دیگر عاشورا این است که مرگ باعزت ، بهتر از زندگی زیر بار ظلم و ستم است.
امام جمعه تبریز افزود : پیام دیگر عاشورا این است که جبهه باطل اگر به ظاهر هم پیروز میدان باشد قطعاً به اهداف خویش در دنیا و آخرت دست نیافته است و جبهه مقاومت اگر به ظاهر هم شکست خورده باشد ، ناشی از قدرت دشمن نیست، بلکه به علت خیانت های داخلی عده‌ای است که ایمان سست دارند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: در انتخابات پیش رو حواسمان باشد میدان را برای کسانی که با مسیر عاشورا، کربلا و انقلاب اسلامی فاصله دارد باز نکنیم و به کسانی که در مسیر انقلاب عشق و علاقه خود را به اثبات رسانده اند و سربازی خود را به امام و رهبری نشان دادند رای بدهیم.
سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا، هم در این مراسم ضمن تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام گفت: ما افتخار می کنیم که زیر پرچم قرآن و عترت تحت زعامت ولی فقیه زمان ،مقام معظم رهبری هستیم و امروز می‌بینید که نهضت امام خمینی مرهون نهضت عاشوراست و اگر عاشورا را زنده نگه داریم انقلاب اسلامی مافراگیر خواهد شد .
وی ادامه داد : سید مقاومت سید حسن نصرالله گفته است که خیمه نهضت در عصر حاضر در ایران اسلامی و فرمانده آن سید علی خامنه ای است و این افتخار بسیار بزرگی است که فقط در زمان انقلاب اسلامی و رهبری مقام معظم رهبری این اتفاق بیفتد.
  • منبع خبر : ایرنا