قطعه اهداکنندگان عضو در وادی رحمت تبریز ایجاد می‌شود
قطعه اهداکنندگان عضو در وادی رحمت تبریز ایجاد می‌شود
مدیرعامل آرامستان‌های شهرداری تبریز با اشاره به برنامه این نهاد برای ایجاد قطعه ویژه اهداکنندگان عضو، هدف از این کار را کمک به ترویج فرهنگ اهدای عضو در جامعه اعلام کرد. ‌

به گزارش شمس، احد فلاح اضافه کرد: اهدا کنندگان عضو به صورت رایگان در قطعه مخصوص خود به خاک سپرده می‌شوند و انتقال اجساد آنها به نقاط مختلف کشور هم رایگان می باشد.

وی افزود: مرحله دوم مسقف‌سازی قبور شهدای وادی رحمت تبریز نیز تا یک ماه آینده به پایان می‌رسد و تحویل بنیاد شهید آذربایجان‌شرقی می شود.

فلاح یادآوری کرد: ساماندهی گلزار شهدای شنب غازان تبریز نیز با ۴۰۰ میلیون تومان هزینه به پایان رسیده و تحویل خانواده‌های معظم شهدا شده است.

وی ادامه داد: ‌ پیکر مطهر شهید اکبر نژاد به عنوان آخرین شهید مدافع حرم آذربایجان شرقی نیز در این گلزار شهدا مدفون است و اقدامات لازم نیز در این خصوص توسط سازمان آرامستان ها و هیئت امنای این گلزار انجام شده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز در خصوص ساماندهی گلزار شهدای ستارخان نیز گفت: در سه قسمت این آرامستان، شهدا مدفون شده اند و با هماهنگی بنیاد شهید امور ایثارگران از شهرداری منطقه ۱۰ خواسته ایم که به نحو شایسته مزار این شهدا حفظ شود.

او با بیان اینکه برای آسفالت شدن پارکینگ جدید در وادی رحمت تبریز با سازمان عمران تفاهم نامه امضا کرده ایم، گفت: غسال خانه زنانه وادی رحمت به محل جدید خود منتقل شد و بر همین اساس نیاز بود که در مقابل غسال خانه پارکینک احداث شود. تلاش داریم شهروندان در تردد به وادی رحمت و سازمان آرامستان ها با مشکل مواجه نشوند و با آرامش روحی وروانی به زیارت اهل قبور بپردازند.

فلاح در خصوص استفاده از انرژی های نو و تجدید پذیر در آرامستان های شهرداری تبریز گفت: با شرکت های دانش بنیان مذاکراتی شده است و در فاز نخست استفاده از این تجهیزات به مقبره های خانوادگی اختصاص یافته است که حدود ۲۰۰ مقبره را شامل می شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان ها در خصوص تصفیه آب های غسال خانه های آرامستان وادی رحمت گفت: با سازمان حفاظت محیط زیست و شرکت آب و فاضلاب مذاکراتی شده است تا فاضلاب وادی رحمت به فاضلاب شهرک اندیشه متصل شود و از این منظر مشکلی متوجه محیط زیست و شهروندان نباشد.