قرارداد ۲۵ ساله همکاری بین ایران و چین نافی همکاری با سایر کشورها نیست
قرارداد ۲۵ ساله همکاری بین ایران و چین نافی همکاری با سایر کشورها نیست

رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در مجمع مجالس آسیایی تاکید کرد: در قرارداد ۲۵ ساله نه یک وجب از خاک کشور را به ‫چین می دهیم و نه سرباز چینی می آوریم!

به گزارش شمس ،معصومه پاشایی بهرام در گفتگو با خبرنگاران ، گفت : فارغ از هر صحبتی باید بدانیم ‫برنامه ۲۵ساله همکاریهای مشترک ایران و چین، یک برنامه ی همکاری اقتصادیست و نافی همکاری با سایر کشورها نیست! تمام ابعاد آن باید مطالعه شود تا منافع ملت ایران تامین گردد و ‫مجلس به جد پیگیر بررسی تمام جوانب سیاسی، امنیتی و اقتصادی آن است!

نماینده مردم مرند و جلفا در ادامه یادداشت خود اظهار داشت: نه یک وجب از خاک کشور را به ‫چین می دهیم و نه سرباز چینی می آوریم! این وصله ها به کشوری که افتخار جوانانش ‫شهادت است نمی چسبد و نشانه عجز و کوچکی دشمنان ملت ایران است!

وی ادامه داد: ما آماده ایم با هر کشوری برنامه همکاری داشته باشیم! ولی متاسفانه بعضی ها در جغرافیای ذهنشان، چند کشور بیشتر ندارند،که تاریخ گواه بد قولی و بدخواهی آنان نسبت به ‫ملت ایران است!آزموده را آزمودن خطاست ‫برجام نافرجام، باید برای ما درس عبرت شود.

رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در مجمع مجالس آسیایی تاکید کرد: اقتصاد ما، امروز نیازمند فرصت سازی و دیپلماسی اقتصادی با شعار آسیاست و این نوع برنامه های همکاری، نمونه ای از فرصت سازیهاست، که امیدواریم با همکاری مجلس و دولت به سرانجام برسند.

انتهای پیام/