فروش ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کتاب در نمایشگاه کتاب تبریز/ نمایشگاه کتاب آبان ماه امسال برپا می‌شود
فروش ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کتاب در نمایشگاه کتاب تبریز/ نمایشگاه کتاب آبان ماه امسال برپا می‌شود
محمد پور گفت: به رغم مشکلات اقتصادی و کاهش قدرت خرید عموم مردم در سال گذشته، این دوره از نمایشگاه هشت میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومان فروش داشت.

به گزارش شمس، محمد محمدپور در نخستین جلسه ستاد اجرایی هفدهمین نمایشگاه کتاب تبریز اظهار داشت: نمایشگاه کتاب تبریز به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی شمالغرب کشور، در سال ٩٨ و در پله‌‌ی هفدهم باید به لحاظ کیفی متفاوت از سال‌های قبل برگزار شود.

وی افزود: این نمایشگاه با هدف دسترسی سهل و کم هزینه مردم به تازه‌های نشر و رقابت سالم ناشران استانی، کشوری و بین‌المللی برگزار می‌شود.

محمدپور با اشاره به استقبال گسترده کتابخوانان و کتاب دوستان از شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز گفت: به رغم مشکلات اقتصادی و کاهش قدرت خرید عموم مردم در سال گذشته، این دوره از نمایشگاه هشت میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومان فروش داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در شانزدهمین دوره از برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز ١٨ میلیارد ریال بن کتاب با ٢٠ درصد تخفیف ارائه شد که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر این که برای اهالی کتاب و کتاب‌دوستان هیچ پدیده‌ی تکنولوژیکی نمی‌تواند جایگزین کتاب باشد،‌ گفت: اهالی فرهنگ ارتباطی ناگسستنی با کتاب دارند و این ارتباط حتی در برابر حضور گسترده‌ی فضای مجازی نیز پایدار و محکم است.

محمدپور با تاکید بر لزوم تمهید زیر ساخت های برگزاری نمایشگاه کتاب، افزود: ایجاد زمینه برای حضور مردم و بخش خصوصی موجب رونق این نمایشگاه خواهد شد.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه به یک پدیده‌ای اثرگذار تبدیل شده  و از مهمترین فعالیت فرهنگی شمالغرب محسوب می‌شود که جریان فرهنگی سال پیش‌رو را جهت‌‌دهی می‌کند.

این مقام مسئول ادامه داد: از دل این نمایشگاه، بسیاری از نمایشگاه‌های دیگر همچون صنایع چاپ و بسته‌بندی، مطبوعات، رسانه‌های دیجیتال، کتاب کودک و نوجوان، کتاب دانشگاهی و نمایشگاه کتب دینی روییده و این نشان می‌دهد که این نمایشگاه تنها محلی برای فروش کتاب نیست بلکه مرکزی است که فکر و ایده‌های جدید را عملیاتی می‌کند و جهت می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: اگر می‌خواهیم پیشرفت در هر دوره را نسبت به دوره‌های قبلی شاهد باشیم، باید نمایشگاه عقبه فکری داشته باشد.

گفتنی است هفدهمین نمایشگاه  کتاب تبریز اوایل آبان‌ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار خواهد شد.