فرماندهان آتش‌نشانی کربلا در تبریز آموزش می‌بینند
فرماندهان آتش‌نشانی کربلا در تبریز آموزش می‌بینند
طبق توافقی بین شهردار تبریز و مدیر دفاع مدنی کربلا ۱۵تن از فرماندهان آتش‌نشانی استان کربلا در دوره آموزش تخصصی اطفای حریق و خدمات ایمنی در تبریز شرکت خواهند کرد.

به گزارش شمس، در این دیدار مقرر شده است پس از اخذ مجوزهای قانونی ۱۵نفر از فرماندهان آتش نشانی استان کربلا در مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز به صورت فشرده تحت آموزش قرار بگیرند.

شهردار تبریز همچنین در دیدار با عقید امجد خالدی، معاون آتش‌نشانی کربلا به لزوم همکاری و تعامل هرچه بیش‌تر مدیریت دفاع مدنی کربلای معلی و شهرداری تبریز تاکید کرد.

شهین باهر با اشاره به سابقه تاریخی شهر تبریز به‌عنوان نخستین شهر دارای ایستگاه آتش نشانی در ایران از توجه ویژه شهرداری تبریز به توسعه خدمات ایمنی و آتش نشانی خبر داد.

امجد خالدی، معاون آتش نشانی کربلا نیز با اشاره به حضور هر ساله موکب جنت الحسین (ع) شهرداری تبریز در کربلای معلی از خدمات این موکب قدردانی کرد.

وی افزود: موکب شهرداری تبریز با افزایش ارائه خدمات خود نسبت به سال‌های گذشته نقش پررنگی در ارائه خدمات به زائرین اربعین ارائه می‌کند و این مایه افتخار برای مردم تبریز است.

در پایان این دیدار شهردار تبریز با ابراز تمایل امجد خالدی، او را جهت بازدید از سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی آتش نشانی به تبریز دعوت کرد.

شهر تبریز و کربلا از سال ۱۳۹۵ خواهر خوانده هستند و همین موضوع موجب گسترش روابط دوجانبه این دو شهر در حوزه های مختلف شده است.