علیزاده: چرا ارز دولتی صرف واردات لاستیک می‌شود؟/ دولت از تولیدکنندگان ایرانی حمایت نمی‌کند
علیزاده: چرا ارز دولتی صرف واردات لاستیک می‌شود؟/ دولت از تولیدکنندگان ایرانی حمایت نمی‌کند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از جلسه ویژه این کمیسیون با تعدادی از مدیران کل وزارت صنعت برای بررسی علل واردات لاستیک خودروهای سنگین خبر داد.

به گزارش شمس، «رضا علیزاده» عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با انتقاد از دولت برای واردات بی‌رویه لاستیک خودروهای سنگین، اظهار داشت: بارها به دولت نسبت به واردات محصولاتی که مشابه آن در داخل کشور، با کیفیت مطلوب تولید می‌شود، تذکر داده‌ایم، اما توجهی نشده است.

وی با بیان اینکه در سال رونق تولید، شایسته نیست که محصولی مانند لاستیک خودروهای سنگین که قابلیت تولید آن در داخل کشور وجود دارد، از خارج کشور وارد شود، عنوان کرد: طبق برآوردهای انجام شده، ۸۵ درصد ظرفیت تولید لاستیک، به‌خصوص در حوزه خودروهای سنگین در داخل کشور وجود دارد که باید از این ظرفیت استفاده شود.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس اضافه کرد: در شرایط کنونی حمایت از تولید داخل می‌بایست در اولویت قرار گرفته و به آن بهای بیشتری داده شده و حتی و زمینه فعالیت تولیدکنندگان داخلی فراهم شود، اما متأسفانه امروز شرایط به‌گونه‌ای است که دولت از تولیدکنندگان و کارخانجات لاستیک خودروهای سنگین حمایت نمی‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، یکی از آسیب‌های واردات لاستیک را ارزبَری غیر منطقی در شرایط تحریمی دانست و ابراز داشت: در شرایطی که با کمبود ارز و دوران تحریم کشور مواجه هستیم، نباید واردات گسترده برای تایر خودروهای سنگین صورت گیرد.

علیزاده در پایان خاطرنشان کرد: واردات بی‌رویه لاستیک موج انتقادات بسیاری را از سوی نمایندگان مجلس و تولیدکنندگان این حوزه در پی داشته که بر همین اساس، برنامه‌ریزی‌ کرده‌ایم تا در یک جلسه، با حضور تعدادی از مدیران کل وزارت صنعت، این موضوع را در کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی کنیم.

انتهای پیام/