علت طولانی شدن اعلام نتیجه انتخابات مجلس تبریز
علت طولانی شدن اعلام نتیجه انتخابات مجلس تبریز

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی گفت: میزان مشارکت مردم استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک به ۴۳ درصد بوده است.

به گزارش شمس، علیار راستگو اظهار داشت: این میزان مشارکت بالاتر از میانگین مشارکت مردم در انتخابات ادوار گذشته در سراسر کشور است.

وی با اشاره به اینکه نتایج انتخابات مجلس یازدهم در ۱۲ حوزه انتخابیه استان مشخص شده است، گفت: در مورد حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر منتظر تطبیق صورت جلسه‌ها توسط هیات نظارت بر انتخابات استان هستیم.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی، خاطرنشان کرد: آراء ماخوذه پس از تجمیع در مرکز حوزه انتخابیه و تهیه صورتجلسه و ورود به سامانه نیازمند تطبیق توسط هیات نظارت است.

راستگو با قدردانی از عوامل اجرایی و نظارت بر انتخابات استان همچنین نهادهای همکار همچون نیروی انتظامی، راهداری و رسانه‌ها در برگزاری انتخابات مجلس یازدهم، تصریح کرد: این انتخابات در استان در کمال آرامش و امنیت برگزار شد.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان هم با بیان اینکه بر اساس قانون انتخابات، صورت جلسه‌ها شعب اخذ رای توسط عوامل اجرایی و نظارت به صورت جداگانه وارد سامانه می‌شود، ادامه داد: بعد از تطبیق صورتجلسه‌ها و رفع مغایرت‌های احتمالی نسبت به امضای فرم ۷۱ اقدام و نتایج حوزه انتخابیه اعلام می‌شود.

صمد عزیزی با اعلام اینکه تا زمان نتایج ۸۵۰ شعبه از یک‌هزار و ۲ ۱۰۰۲ شعبه حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر تطبیق داده شده است، خاطرنشان ساخت: درصدد تطبیق بقیه صورتجلسه‌ها در سریعترین زمان هستیم.