ظرفیت بی‌بدیل آذربایجان‌شرقی در توریسم صنعتی/ بزرگترین شهرک صنعتی شیشه آسیا
ظرفیت بی‌بدیل آذربایجان‌شرقی در توریسم صنعتی/ بزرگترین شهرک صنعتی شیشه آسیا
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت اجرای طرح راهیان پیشرفت در استان گفت: در حوزه تولید پیشرفت های خوبی انجام شده است ولی متاسفانه گاهی اوقات این موارد در جامعه مطرح نمی شود این در حالی است که تبیین توانمندی های صنعتی، امید را به جامعه تزریق می‌کند.

به گزارش شمس، صابر پرنیان امروز در جلسه تبیین اردوهای راهیان پیشرفت که با حضور مشاور وزیر صمت و جمعی از مدیران روابط عمومی دستگاه های اقتصادی و شرکت های بزرگ تولیدی برگزار شد، اظهار کرد: امسال در بسیاری از واحدهای بزرگ صنعتی مانند محصولات لوازم خانگی، قطعه سازی، بلبرینگ، برق و الکترونیک و محصولات صنایع غذایی در استان افزایش تولید داشتیم.

وی با بیان این که تبریز پایتخت جهانی فرش دستبافت و تابلو فرش است، گفت: بزرگترین شهرک صنعتی کشور و بزرگترین شهرک صنعتی شیشه آسیا با حجم تولید متنوع در آذربایجان شرقی قرار دارد.

پرنیان در خصوص ظرفیت بالای شهرک فولاد و شهرک خصوصی کیف و کفش افزود: مشکلاتی در بخش صنعت وجود دارد ولی بخش خصوصی توانمند استان در حال توسعه است و در این زمینه با تمام توان در کنار فعالان بخش خصوصی هستیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۱۸۵ طرح بزرگ صنعتی در تبریز در حال اجرا است که یکی از این پروژه ها استحصال روزانه هزار تن روغن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که کارهای بزرگی در استان در حال انجام است، گفت: بزرگترین گلخانه غرب آسیا در آذربایجان شرقی قرار دارد که در حال حاضر این واحد تولیدی با با توسعه فعالیت خود در حال احداث بزرگترین گلخانه دنیا است.

وی افزود: بدون تردید اگر بستر مناسب را در بخش تولید ایجاد کنیم با توجه به روحیه صنعتی مردم، تحول بزرگی در این استان ایجاد خواهد شد.

ایجاد تحولی اساسی با برقراری ارتباط موثر و هوشمند با جامعه

مشاور وزیر صمت نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع جریان سازی و اطلاع رسانی موثر در بخش صنعت گفت: در جریان اجرای طرح راهیان پیشرفت تبریز می تواند پایلوت صنعتی دانشجویی و دانش آموزی باشد چرا که ظرفیت خوبی در این زمینه وجود دارد.

حسین زاده قشمی افزود: طرح راهیان پیشرفت از اسفند سال گذشته به منظور افزایش ارتباط جامعه با پیشرفت های بخش صنعت آغاز شده است.

وی با بیان این که باید با برقراری ارتباطی موثر و هوشمند با جامعه تحول اساسی در این بخش ایجاد کنیم، اظهار کرد: اگر با اجرای مناسب این طرح، درهای صنعت بر روی بازدیدکنندگان باز شود مردم از نزدیک رویدادهای رشد و توسعه ای که در کشور در حال وقوع است را مشاهده خواهند کرد و این موضوع تاثیر زیادی در جامعه خواهد داشت.

پایان پیام/