صداوسیما سریال شیخ محمد خیابانی را تولید کند
صداوسیما سریال شیخ محمد خیابانی را تولید کند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم خواهان ساخت سریال شهید شیخ محمد خیابانی توسط صداوسیما شد.

به گزارش خبرنگار شمس، «سید محمدرضا میرتاج‌الدینی» در همایش بین‌المللی شهید شیخ محمد خیابانی که به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت در تالار وحدت تبریز برگزار می‌شد، اظهار داشت: شیخ محمد خیابانی، چهره ضداستکباری و ضد استبدادی داشت و ایشان را باید به حق مدرس ثانی خواند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم با اشاره به دیدار شیخ محمد خیابانی با نماینده انگلیس، یادآور شد: در این ملاقات وقتی نماینده انگلیس وارد اتاق شیخ‌محمد می‌شود، به او سلام می‌دهد اما شیخ با تردید و اکراه جواب سلام او را می‌دهد، نماینده انگلیس پس از نشستن به شیخ می‌گوید که چرا با اکراه جواب دادید، در حالی که شما مسلمان هستید و معمولا باید به مهمان احترام گذاشت، شیخ پاسخ می‌دهد که اگر سلام، پیام آور سلامتی باشد، قابل استقبال است، نه سلامی که فتنه و شر را به دنبال بیاورد!

وی افزود: در این راستا نماینده بار دیگر می‌گوید که به خصوص اگر مهمانی که ارمغان خوبی آورده است! شیخ به او پاسخ می‌دهد: تشکیل پلیس انگلیسی در جنوب کشور، معتاد کردن مردم سیستان و بلوچستان و انعقاد قرارداد ننگین ۱۹۱۹ از ارمغان‌های شما برای ملت ایران است.

میرتاج‌الدینی خاطرنشان ساخت: در این خصوص، شیخ بار دیگر می‌گوید که به دولت خود بگویید که از این پس، پلیس جنوب را منحل کند، نیروهای خود را از ایران فرا بخواند و ما را به حال خود بگذارد، چرا که دوستی ما و شما مانند دوستی بره و گرگ است و ما آزادی و استقلال خود را با هیچ چیز معامله نمی‌کنیم.

وی خواهان ساخت سریال شیخ محمد خیابانی توسط صداوسیما شد و تاکید کرد: این همایش قصد دارد گوشه‌ای از ویژگی‌های ایستادگی و مقاومت این مبارزه نستوه را بیان کند. با همۀ این اوصاف اگر زندگی گستردۀ شیخ محمد خیابانی، مورد توجه رمان‌نویسان و هنرمندان باشد، می‌تواند به خلق آثاری جذّاب، بسیار مفید و گیرا بیانجامد.

انتهای پیام/