شهر سهند ظرفیت ایجاد شهرک صنفی دارد
شهر سهند ظرفیت ایجاد شهرک صنفی دارد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به وجود بستر مناسب برای ایجاد شهرک صنفی در شهر سهند گفت: شهرک صنفی سهند اقتصاد منطقه را متحول می کند بنابراین آماده همکاری برای ایجاد شهرک صنفی در شهر سهند هستیم.

به گزارش شمس، صابر پرنیان در دیدار با فرماندار اسکو، شهردار و اعضای شورای شهر سهند افزود: سهند به عنوان یکی از بهترین شهرهای جدید علاوه بر ویژگی های موجود در موقعیت خاص استراتژیک قرار گرفته و استعداد انجام یک کار ویژه اقتصادی در این شهر وجود دارد.

وی با بیان این که می توانیم در شهرک صنفی یک محیط زیبا، گردشگرپذیر و خوشایند برای مردم ایجاد کنیم، تاکید کرد: با رسیدن به یک ادبیات مشترک و با استفاده از فرصت های موجود با توجه به آمایش سرزمینی می خواهیم یک کار ماندگار در این شهر انجام دهیم که برای این طرح الگو نیز وجود دارد.

پرنیان با بیان این که در محور تبریز – سهند به مفهوم واقعی می توان یک منطقه ویژه اقتصادی تعریف شود، گفت: برای ایجاد شهرک صنفی اگر طرحی تعریف شود که اشتغالزا و منطبق با مزیت های شمال غرب کشور باشد و بتواند در حوزه گردشگری اثرگذار باشد این اقدام تحول ویژه ای در منطقه ایجاد می کند.

وی افزود: اگر بتوانیم ۱۰۰ هکتار زمین برای کارهای تولیدی و نمایشگاهی در چند زون مختلف با طراحی مناسب ایجاد کنیم بدون تردید سرمایه گذاران نیز از این طرح استقبال خواهند کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: می خواهیم شهرکی در این شهر طراحی کنیم که علاوه بر تولید ثروت، اشتغال بالایی ایجاد کند به طوری که برای بیش ۱۰ هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد شود.

پرنیان با بیان این که برای ایجاد یک کار مهم و اثرگذار اقتصادی باید یک دبیرخانه دایمی ایجاد شود، افزود: بستر مناسب برای اجرای این طرح آماده است و هیچ مانع قانونی وجود ندارد.

وی به اهمیت ظرفیت های نیروی انسانی تحصیل کرده و توانمند در شهر سهند اشاره کرد و گفت: برای توسعه همه جانبه آماده همکاری هستیم و حتی اگر نیاز باشد از ظرفیت های ملی نیز در این زمینه استفاده می کنیم.

وی با اشاره به لزوم هم افزایی بین دستگاه های متولی برای رشد و توسعه اقتصادی در این شهر افزود: با توجه به این که سرمایه گذاران استقبال خوبی از این شهرک می کنند می توان از ظرفیت های استان در زون های مختلف برای ایجاد واحدهایی مانند پوشاک، آجیل و خشکبار، کفش و سایر بخش ها استفاده کرد.

شهر سهند یکی از شهرهای جدید استان آذربایجان شرقی که در شهرستان اسکو واقع شده‌ است.

جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۵ خورشیدی ۸۲ هزار و ۴۹۴ نفر بود.

هدف از احداث این شهر، اسکان دادن سرریز جمعیت تبریز بود که با استقبال گستردۀ مردم این کلان‌شهر رو به رو شد.

انتهای پیام /