شهرداری مکلف به استفاده از اسامی شهدا در معابر عمومی است/ احداث یادمان بزرگ شهدا مقابل استانداری آذربایجان‌شرقی
شهرداری مکلف به استفاده از اسامی شهدا در معابر عمومی است/ احداث یادمان بزرگ شهدا مقابل استانداری آذربایجان‌شرقی
شهردار تبریز گفت: یادمان بزرگ شهدا در میدان شهدا، پس از اتمام عملیات عمرانی ایستگاه مترو ساخته می‌شود.

به گزارش شمس، ایرج شهین باهر در جلسه هماهنگی آغاز فاز اجرایی طرح کوچه میزین افتخاری، این طرح را طرحی ماندگار برای زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا اعلام کرد و ابراز داشت: متاسفانه به دلیل عدم وجود مشخصات و اطلاعات کافی در نهادهای ذی ربط، اجرای این طرح با تاخیر مواجه شد.

وی با بیان اینکه شهدا هویت و شناسنامه همه ما و کشور هستند، تصریح کرد: تلاش داریم در سریع‌ترین زمان ممکن ضمن اجرای کامل این طرح، باغ موزه دفاع مقدس را نیز به اتمام رسانده و با تامین محتوای موزه، شهدا را آنگونه که هستند به نسل امروز معرفی کنیم.

شهردار تبریز با بیان اینکه هر کاری برای شهدا انجام می‌دهیم در واقع ارج نهادن به کسانی است که از جانشان برای کشور مایه گذاشتند، تاکید داشت: اگر مسئولیتی داریم به برکت خون شهدا است و مسئولیت‌های ما در مقابل مسئولیت و  کار عظیم شهدا هیچ است.

وی هشت سال جنگ تحمیلی را دانشگاه ایثار و شهادت خواند و عنوان کرد: آنچه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب برای ما تکلیف کردند همان اقداماتی است که شهدا در جنگ تحمیلی انجام دادند و چون ما آنها را فراموش کردیم مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم همان ها را به ما تکلیف کردند.

شهین باهر با تاکید بر اینکه هر کس در جایگاهی که حضور دارد باید برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا اقدام کند، خاطرنشان ساخت: شهرداری به دلیل اینکه فضای شهری را در اختیار دارد بر خود وظیفه می‌داند در نامگذاری معابر و میادین از نام شهدا استفاده کند.

وی همچنین از احداث یادمان بزرگ شهدا در میدان شهدا، پس از اتمام عملیات عمرانی ایستگاه مترو تبریز خبر داد.