شهرداری تبریز تمرین آمادگی در برابر زلزله برگزار می‌کند
شهرداری تبریز تمرین آمادگی در برابر زلزله برگزار می‌کند
مدیر بحران شهرداری تبریز از برگزاری تمرین بررسی و ارزیابی میزان آمادگی شهرداری در برابر خطر زلزله خبر داد.

به گزارش شمس، مسعود حسن نژاد روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت:‌ هدف از برگزاری این تمرین، ارزیابی میزان آمادگی مجموعه شهرداری تبریز در مقابله با حوادث و سوانح طبیعی است که به صورت گروهی و با مشارکت سایر سازمان های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان تبریز برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این تمرین در مناطق آسیب پذیر شهر برگزار خواهد شد، گفت: این تمرین در پارک ارم به صورت شبیه سازی با یک ناحیه شهری برگزار می شود.

مدیر بحران شهرداری تبریز در خصوص جزئیات این تمرین گفت: این تمرین در دو نوع میدانی و دورمیزی برگزار می شود و به صورت میدانی و در محل شبیه سازی شده مانیتورینگ شده و فرماندهان در اتاق شهردار به صورت دورمیزی عملیات مدیریت بحران و فرماندهی زلزله را انجام می دهند.

وی افزود: برگزاری مانورهای مختلف می تواند آمادگی و میزان کارایی تجهیزات و منابع انسانی در مواجهه با بلایای طبیعی را سنجش کند.

بر اساس داده های مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران، شهر تبریز، پرخطرترین شهر کشور از نظر لرزه خیزی است و متأسفانه، نصف جمعیت استان آذربایجان شرقی هم در شهر زلزله خیز تبریز ساکنند و روند مهاجرت ها و حاشیه نشینی ها هم، همچنان ادامه دارد.

با توجه به اینکه حدود ۴۰۰ هزار نفر از ساکنان تبریز در حاشیه گسل تبریز، ساکن هستند نگرانی ها افزایش می یابد.