شهرداری تبریز آماده واگذاری فرهنگسراها به کانون پرورش فکری است
شهرداری تبریز آماده واگذاری فرهنگسراها به کانون پرورش فکری است
شهردار تبریز از اعلام آمادگی شهرداری تبریز برای واگذاری فرهنگسراهای این نهاد به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش شمس، شهردار تبریز، امروز در حاشیه بازدید از غرفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز، در گفتگو با خبرنگاران، ابراز داشت: گسترش فعالیت های کانون زمینه کشف استعداد ها و پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان را فراهم می آورد.

وی با بیان اینکه بیشتر افرادی که وارد کارهای فرهنگی و هنری شده اند و خدمات شایسته ی در این عرصه به جامعه ارائه می کنند عضو مراکز کانون پرورش فکری بوده اند، افزود: این امر نشان گر این نکته است که کانون پرورش فکری نقش و جایگاه ویژه ای در میان خانواده های ایرانی دارد.

شهردار تبریز در ادامه به ضرورت همکاری های مشترک میان کانون پرورش فکری و شهرداری تبریز اشاره کرد و گفت: در بیشتر موارد شهرداری کارهایی شبیه اقدامات کانون پرورش فکری به کودکان و نوجوانان انجام می دهد که می توان انجام این فعالیت ها را به کانون پرورش فکری استان واگذار کرد.

شهین باهر از آمادگی شهرداری تبریز برای واگذاری ۲۴ فرهنگسرای شهرداری تبریز به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد و تاکید کرد: شهرداری می تواند با قرار دادن فضا و مکان به انضمام امکانات، همکاری و مساعدت خود را با این نهاد فرهنگی بیشتر کند.

همچنین مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی گفت: کانون پرورش فکری به عنوان نهاد دولتی، متولی فعالیت های فرهنگی، هنری و ادبی کودکان و نوجوانان است.

علی بینش هدف مهم کانون را ایجاد امکانات و فضایی مناسب برای رشد و شکوفایی و معرفی استعداد های کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۸ سال بر اساس تعلیم و تربیت اسلامی دانست و ادامه داد: در استان آذربایجان ‌شرقی به غیر از شهرستان های هوراند، هریس، خداآفرین و اسکو، ۲۴ مرکز ثابت وجود دارد.

وی افزود: کانون علاوه بر انجام فعالیت های فرهنگی و هنری و ادبی در مراکز ثابت به اجرای همین برنامه های مشترک در کتابخانه های سیار و روستایی و همچنین پستی می پردازد.

مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با بیان اینکه مهمترین دغدغه کانون پرورش فکری افزایش و توسعه کتابخانه سیار و جبران کمبود مراکز کانون در سطح شهر است، اظهار داشت: افزایش کتابخانه های کانون از نیازها و تقاضاهای خانواده ها می باشد لذا توسعه آن را خیلی مهم و موثر دانست.