شعر نقش برانگیزنده و خط دهنده در گام دوم انقلاب دارد
شعر نقش برانگیزنده و خط دهنده در گام دوم انقلاب دارد
نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه بکارگیری عنصر اثرگذار شعر برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب لازم است، گفت: شعر نقش برانگیزنده و خط دهنده در پیشبرد گام دوم انقلاب دارد.

به گزارش شمس، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم یکشنبه شب در جمع شعرای استان در آیین شب شعر بصیرت با بیان اینکه هیچ سخن فصیح، زیبا و پر مغز به اندازه شعر اثرگذار نیست، اظهار کرد: شعر نقش راهنما و خط دهنده دارد از این رو شعرا می توانند از این عنصر برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب بهره گیرند.
امام جمعه تبریز اظهار کرد: شعر برای کسی که آن را می سراید و می خواند مسوولیت ایجاد می کند و سرودن شاعر ناشی از شوق، دلتنگی، احساس و ادراک است، مشاهده چیزی است که دیگران آن را مشاهده نمی کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به ۲ وجهی بودن شعر اظهار کرد: شعر هم می‌تواند جهت دهنده به سمت نیکی ها باشد و هم می تواند برعکس باشد.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ادامه داد: شعرای پیشکسوت و جوان آذربایجانی واکنش سریع نسبت به مسائل روز جامعه و حوادث انقلاب حساسیت ویژه ای دارند که این مهم بسیار با ارزش است.
وی با اشاره به شاخص‌های یک شاعر در تراز انقلاب، افزود: شعر زمانی در خدمت مفاهیم انقلاب است که ارزش های نظام اسلامی و آرمان های شهدای ۸ سال دفاع مقدس را تبیین و تشریح کند.
در این آیین ۱۱ نفر از شعرای استان به مناسبت روز بصیرت سروده های خود را در حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز قرائت کردند.