شرکت در انتخابات حقوق سیاسی، عقلی و دینی ملت ایران است
شرکت در انتخابات حقوق سیاسی، عقلی و دینی ملت ایران است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: مشارکت مردم در پای صندوق رای علاوه‌بر تاثیرگذاری در ابعاد داخلی و خارجی و زمینه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، ضامن امنیت و اقتدار نظام است و تولید قدرت نرم تولید می‌کند.

به گزارش شمس، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم دیشب در دیدار طلاب و روحانیون مرند و جلفا در قم با تاکید بر اینکه مشارکت در انتخابات نشانه بلوغ فکری است، اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص کنونی و تبلیغات منفی دشمنان برای تحریم انتخابات، این حق تبدیل به یک وظیفه شرعی، عقلی و اجتماعی تبدیل شده است که باید به آن عمل کرد.

امام جمعه تبریز افزود: ملت با استفاده از این حق می‌توانند، پاسخ کوبنده‌ای به دشمن بدهند و با شرکت گسترده در انتخابات مهر تائیدی بر نظام اسلامی و حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی بزند.

وی ادامه داد: تک‌تک آراء ملت نشانه ‌آگاهی بالای آنان است و کسی نباید چنین تصور کند که رای وی ارزشی نخواهد داشت بلکه یقین داشته باشد که رای در سرنوشت‌اش تاثیرگذار است.

آل‌هاشم با بیان اینکه‌ انتخابات در هر موقعیت و شرایطی امر مهمی است، بیان کرد: در شرایط کنونی ‌با توجه به وجود برخی مشکلات معیشتی در جامعه دشمنان از وضعیت موجود سوءاستفاده کرده و با القاء ناامیدی مردم را به حضور نیافتن در انتخابات تشویق می‌کنند، بنابراین در چنین شرایطی باید با حضور پرشور در این رویداد مهم سیاسی به فتنه‌های دشمنان پاسخ محکمی داده شود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شرکت گسترده در انتخابات ضامن امنیت و اقتدار کشور است، یادآور شد: هر زمان مردم در صحنه‌های مختلف حضور پررنگی داشته باشند، به همان میزان دشمن عقب‌نشینی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: درصد بالای مشارکت ملت در انتخابات پشتوانه‌ای قوی برای نظام به شمار می‌رود و باعث می‌شود مسوولان در سطح بین‌المللی با اقتدار حضور یابند و از منافع کشور دفاع کنند.

وی  متذکر شدد: در حالی که اگر مشارکت کمتر باشد، نه تنها استکبار جهانی قدرت‌نمایی بیشتری خواهد داشت بلکه مسوولان نیز دلگرمی برای فعالیت بیشتر را از دست خواهند داد.

آل‌هاشم خاطرنشان ساخت: شرکت در انتخابات حقوق سیاسی، عقلی و دینی ملت ایران است و آنان باید از این حق خود استفاده کنند.

پیش از سخنان حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم امام جمعه مرند، امام جمعه جلفا، نماینده طلاب مرند و جلفا در حوزه علمیه قم و سه تن از طلاب به نمایندگی از فضلا و نخبگان به ایراد سخن پرداختند.

انتهای پیام/