سی و دومین دوره جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی برگزار می شود
سی و دومین دوره جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی برگزار می شود
رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌شرقی گفت: امسال سی و دومین جشنواره تئاتر استان با پاسداشت یاد و خاطره پنج تن از هنرمندان و اهالی فرهنگ به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش شمس، احمد رجب‌پور، با بیان اینکه پوستر این جشنواره نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم همت همگانی برای مقابله با آن با نمادی از ماسک طراحی و رونمایی شد، افزود: این جشنواره با گرامیداشت یاد و خاطره محمد محمدپور مدیرکل فقید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین استاد خسرو پایاب، محمد علیزاده، کامیار شکیبایی و تینا عبدی از هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر که در در چند ماه اخیر درگذشته‌ و اهالی تئاتر استان را سوگوار کرده‌اند، برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: محورهای این دوره از جشنواره تئاتر استانی شامل فرهنگ و سنن بومی و محلی، جهش تولید (تولید و اشتغال با کالای ایرانی)، کرونا و مقابله با آن ( زندگی در شرایط بحرانی و مقابله با آن – کرونا و آسیب‌های اجتماعی)، فرهنگ ایثار و شهادت، آسیب های اجتماعی(اعتیاد، طلاق، کودکان کار و خیابان و…) و جهانی عاری از جنگ و تروریسم و موضوعات آزاد است.

رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به وضعیت موجود جامعه و شیوع بیماری کرونا اجرای عمومی گروه ها با تعهد به بعد از جشنواره موکول خواهد شد و بازبینی و داوری آثار صرفا از طریق مشاهده فیلم ارسالی انجام می شود.

رجب پور، ادامه داد: به علت شرایط موجود جامعه که متاثر از شیوع بیماری کرونا است و عدم برگزاری جشنواره به ‌صورت حضوری بنا به نظر هیات داوران به گروه های منتخب تا سقف ۸۰ میلیون ریال کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

وی یادآوری کرد: در سال جهش تولید انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی با همکاری و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مرکز هنرهای نمایشی، در راستای سیاست های کلان فرهنگی و هنری به منظور کشف استعدادهای خلاق، اشاعه هنر تئاتر و تقویت آن، هدایت و حمایت از گروه‌های تئاتری با هدف و تجربه های نوین در عرصه هنرهای نمایشی و نگاه خلاق و مبتنی بر اصول علمی به هنر نمایش، این دوره از جشنواره تئاتر استان را با شیوه اجرایی متفاوت در بخش صحنه‌ای برای انتخاب آثار برتر جهت معرفی به دبیرخانه فجر برگزار می کند.

  • منبع خبر : ایرنا