سیل احتمالی در کمین آذربایجان شرقی/ مراقب باشید!
سیل احتمالی در کمین آذربایجان شرقی/ مراقب باشید!
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی درباره احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر در استان هشدار داد.

به گزارش شمس، محمدباقر هنربر در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به صدور هشدارهای جوی سطح نارنجی هواشناسی استان و سطح نارنجی سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر فعالیت سامانه ناپایدار، وزش باد گاهی تا نسبتا شدید و رگبار باران و رعد و برق در کلیه نواحی استان (به ویژه نواحی شمالی و شرقی) از امروز تا اوایل سه شنبه این هفته پیش بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و برخورد صاعقه در نواحی مستعد، احتمال بارش تگرگ، احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک و آتش سوزی جنگل‌ها و در نیمه جنوبی احتمال کاهش دید و کیفیت هوا وجود دارد.

هنربر با تاکید بر لغو سفرهای غیرضروری گفت: بر این اساس از همه هم استانی‌ها خواهشمندیم از توقف و اتراق در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند و در مواقع بارندگی و رعد و برق به نواحی مرتفع صعود نکرده و به هنگام عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان فرسوده و کهنسال احتیاط و از روشن کردن آتش در جنگل‌ها و مراتع خودداری کنند.

وی همچنین با بیان اینکه عشایر از جابجایی دام ها خودداری کرده و در مناطق خطرناک دام هایشان را به چرا نبرند، افزود: همکاری مردم با نیروهای امدادی، راهداری ها،پلیس راه و راهور مورد انتظار و الزام آور است.

انتهای پیام/