سکونت اتباع افغانستان در آذربایجان‌شرقی ممنوع است
سکونت اتباع افغانستان در آذربایجان‌شرقی ممنوع است

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان‌شرقی در خصوص حضور اتباع افغانی در یکی از جایگاه‌های سوخت تبریز توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرنگار شمس، «جهانگیر اسکندرزاده» در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به تصاویر منتشر شده از حضور اتباع افغانستان در تبریز، اظهار داشت: سکونت اتباع مهاجر خارجی به ویژه اتباع افغانستان و پاکستان در آذربایجان‌شرقی ممنوع است و براساس مصوبه شورای‌ عالی امنیت ملی این اتباع هیچگونه مجوزی برای سکونت و اشتغال در آذربایجان‌شرقی ندارند.

مدیر دفتر امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان‎‌شرقی ادامه داد: تاکنون هیچکدام از اتباع خارجی در آذربایجان‌شرقی ساکن نشده‌اند و متاسفانه علت ورود این افراد به استان که روز گذشته نیز تصاویر آنها مشاهده شد، عدم کنترل مناسب در سایر استان ها است.

اسکندرزاده با بیان اینکه در آذربایجان‌غربی اردوگاهی برای اتباع خارجی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: اتباع خارجی بعد از دستگیری به این اردوگاه منتقل شده و بعد از چند روز برای طرد از کشور به تهران منتقل می‌شوند.

وی خاطرنشان ساخت: قبلا نیز تعدادی از اتباع خارجی نه تنها از افغانستان، بلکه از پاکستان و بنگلادش برای مهاجرت به ترکیه از طریق خاک ایران اقدام کرده و دستگیر می‌شدند که اخیرا به دلیل اتفاقات افغانستان تعداد اتباع افغانی اندکی افزایش یافته است که این افراد نیز توسط پلیس دستگیر می‌شوند.

انتهای پیام/