سوگواره شعر و مرثیه فاطمی پایگاه اعتلای شعر آئینی آذربایجان است
سوگواره شعر و مرثیه فاطمی پایگاه اعتلای شعر آئینی آذربایجان است
رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی سوگواره شعر و مرثیه فاطمی تبریز را پایگاه اعتلای شعر آئینی آذربایجان دانست.

به گزارش شمس، سیدمحمدحسین بلاغی در آستانه برگزاری چهارمین دوره سوگواره شعر و مرثیه فاطمی تبریز در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تقدیر از تولیدات چندماه اخیر گروه فرهنگی مذهبی آئینه در فضای مجازی و تولید محتوای هم‌سو با نیاز جامعه فرهنگی و مذهبی استان و کشور، اظهار امیدواری کرد: این گروه با تکیه بر تخصص و تعهد عوامل علمی و اجرایی خود از شروع فعالیت خود بتواند بخشی وسیعی از نیازهای فرهنگی و مذهبی جامعه را در فضای مجازی مرتفع کند.

بلاغی برگزاری موفق سه دوره گذشته سوگواره شعر و مرثیه فاطمی تبریز را در سایه عنایات خاصه اهل‌بیت علیهم السلام دانست و افزود: حسن انتخاب شاعران مدعو در سال‌های گذشته و دقت در برگزاری بی نقص این سوگواره باعث شده است نامی خوش از شب‌های سوگواره فاطمی تبریز در یادها ماندگار شود.

رئیس حوزه هنری استان، احیای شعر اصیل آئینی به دور از خرافه و انحراف را یکی از اهداف مهم برگزاری چنین سوگواره‌هایی دانست.

وی همچنین آشنایی شاعران مطرح کشور با شاعران جوان استان و اعتلای ادبیات آئینی تبریز را از موهبات برگزاری سوگواره فاطمی در سه سال اخیر عنوان کرد.

وی با بیان این نکته که در سال‌های اخیر حوزه هنری استان با تمامی قوا میزبان این اتفاق هنری و آئینی بود، ابراز امیدواری کرد که در سال جاری نیز با توجه به اعلان فراخوان کشوری از سوی دبیرخانه سوگواره فاطمی، حوزه هنری نیز به عنوان نهاد دینی و انقلابی همچون سال‌های گذشته در کنار دست اندرکاران گروه فرهنگی مذهبی آئینه در راستای برگزاری هرچه بهتر و موفق‌تر سوگواره فاطمی تبریز خواهد بود.

  • منبع خبر : مهر