رتبه سهم اعتباری استان در کشور دهم است
رتبه سهم اعتباری استان در کشور دهم است
استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، بر لزوم تدوین بودجه واقعی و عملیاتی استان و ارائه آن به نمایندگان جهت پیگیری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری شمس،  محمدرضا پورمحمدی عصر امروز در هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار کرد: برای اولین بار است که سازمان برنامه و بودجه کشور مبلغ بودجه استان‌ها را از قبل اعلام و ما را مکلف به توزیع آن می‌کند.

وی افزود: انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه کشور یک مدل شفاف بودجه‌ریزی و تامین بودجه را که پارامترهایی مثل جمعیت، وسعت و سایر آیتم‌ها در آن مشخص باشد به استان‌ها ارائه دهد.

استاندار آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: وقتی اصلاح بودجه با متمم صورت می‌گیرد، همواره ضرر آن متوجه استان می‌شود؛ چرا که پیش‌بینی بودجه مطابق با روندهای سال قبل است.

این مسوول ابراز داشت: اینکه می‌گوییم رتبه سهم اعتباری استان بین نهم تا دهم است، باید چرایی این رتبه همچنین شاخصه‎ها و مولفه‌های آن نیز مشخص شود.

پورمحمدی، بر لزوم تدوین بودجه واقعی و عملیاتی آذربایجان‌شرقی و ارائه آن به نمایندگان استان جهت پیگیری تاکید و اضافه کرد: خودمان نیز باید از طریق سازمان برنامه و بودجه و دولت پافشاری‌های لازم را انجام دهیم که مطمئنا سایر استان‌ها نیز چنین خواهند کرد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: آذربایجان‌شرقی در وصول درآمدهای مالیاتی رتبه بسیار خوبی داشته و در ۶ ماهه اول سال نزدیک به ۹۱ درصد این درآمدها وصول شده است و باید پیگیر تخصیص کامل ۰٫۲۷ درصد  ارزش افزوده باشیم که ۱۰۰ درصد آن وصول شده و تنها ۱۸ ‌درصد  تخصیص داده شده است.

  • منبع خبر : فارس