سقوط یک فروند هواپیما در اردبیل تایید شد
سقوط یک فروند هواپیما در اردبیل تایید شد
یک مقام مسئول در استانداری اردبیل سقوط یک فروند هواپیما در آسمان این استان را تایید کرد و گفت : جزییات این حادثه در دست بررسی است.

به گزارش شمس، صبح امروز ساعت ۹/۳۰ دقیقه، یک فرورند هواپیمای میگ ۲۹ متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران در ارتفاعات مشکین شهر اردبیل سقوط کرد، مجید غریبانی رئیس فوریت

های پزشکی اورژانس اردبیل ضمن تایید خبر سقوط هواپیما از ارسال سه دستگاه اورژانس و هلی کوپتر امداد به محل حادثه خبر داد و افزود: دوستان فضای مجازی لطفا خبرهای موثق را نشر دهند.

مردم شهرستان سرعین نیز از مشاهده هواپیمایی که در حوالی کوه سبلان اردبیل سقوط کرده است خبرداده اند. شنیده‌ها حاکی از این است سرهنگ دوم خلبان رحمانی جمعی پایگاه دوم شکاری تبریز خلبان  پرواز fcf (تست هواپیمای تازه اورهال شده) است.

پرواز FCF تست هواپیمای تازه اورهال شده است، این تست برای هواپیمایی که به دلیل جدید بودن و یا پس از تعمیرات و یا توقف پرواز در مدت طولانی به هر دلیل، انجام می‌شود و پس از انحام این تست‌ها هواپیما وارد خطوط هوایی می‌شود.

این حادثه در محل قله بابامقصود واقع در بین سردابه و شابیل استان اردبیل رخ داده است. لاشه هواپیما هنوز کشف نشده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: مبنی بر اینکه آیا سقوط هواپیما در استان اردبیل در حوزه مسافری بوده است یا خیر؟ گفت: ما هیچ سانحه هوایی نداشته‌ایم.

اما هنوز از سرنوشت خلبان اطلاع دقیقی در دست نیست برخی منابع از شهادت خلبان این جنگنده خبر می‌دهند.

خالدی سخنگوی اورژانس کشور گفت: به این دلیل که هواپیما در مکان صعب العبوری سقوط کرده است احتمالا نیروهای هوایی به این مکان اعزام شوند.

خالدی، سخنگوی اورژانس کشور در رابطه با سقوط هواپیمایی در حوالی قله کوه سبلان  گفت: هنوز اطلاعاتی را در این مورد نداریم. از طرفی به نظر می رسد به این دلیل که هواپیمای سقوط کرده در مکان صعب العبوری باشد امکان امداد رسانی نیروهای ما به آسانی فراهم نشود و از این رو نیروهای هوایی به این مکان اعزام خواهند شد.