سعی می‌کنیم استیضاح رحمانی در مجلس رأی نیاورد/ وزیر صنعت باید در برابر مافیا بِایستد
سعی می‌کنیم استیضاح رحمانی در مجلس رأی نیاورد/ وزیر صنعت باید در برابر مافیا بِایستد
وحدتی ضمن اعلام مخالفت خود با استیضاح وزیر صنعت، می‌گوید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از برکناری رحمانی به کار می‌گیرد.

محمد وحدتی هلان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شمس با اشاره به طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس، اظهار داشت: نمایندگان شمالغرب به ویژه آذربایجان‌شرقی مسیر وزارت را برای رضا رحمانی هموار کرده‌اند و به این سادگی حمایت‌شان را از وی قطع نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: نمایندگان درخصوص عملکرد وزیر صنعت اختلاف نظر دارند اما بنده شخصاً موافق استیضاح رحمانی نیستم چراکه تنها فرد آذربایجانی حاضر در هیئت دولت اوست و ما باید حتماً در کابینه‌ نفر داشته باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود را برای عدم استیضاح وزیر صنعت به کار می‌گیرد، متذکر شد: سعی می‌کنیم مانع استیضاح رحمانی شویم و یا حداقل کاری کنیم که استیضاح رأی نیاورد.

وی خاطرنشان کرد: حوزه صنعت و معدن مافیای خود را دارد و انتظار داریم رضا رحمانی مقابل آنان بایستند و در بخش خودروسازی با اعمال تغییرات اساسی منجر به شفافیت مسایل رخ داده در سایپا و ایران خودرو شود.

نماینده بستان‌آباد در پاسخ به سوال خبرنگار شمس مبنی بر اعلام موضع درباره بازداشت ۲ تن از نمایندگان مجلس به علت اخلال بازار خودرو و انتقاد سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از این اقدام قوه قضائیه، ابراز داشت: نمایندگان از حق مصونیت برخوردارند و اصولاً باید برخورد با آنان در صورت تخطی از قوانین بایستی با هماهنگی هیئت رئیسه صورت گیرد.

وی افزود: گویا بازداشت دو تن از نمایندگان مجلس بدون اطلاع هیئت رئیسه انجام شده اما با این حال نمایندگان مجلس نیز ممکن الخطا هستند و به اتهامات آنان در هرجایگاهی باید رسیدگی شود تا در صورت اثبات تخلف مطابق قوانین محاکمه شوند.

انتهای پیام/