سرپرست شهرداری اهر معرفی شد
سرپرست شهرداری اهر معرفی شد
محمدسرقینی با رأی اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر اهر به عنوان سرپرست شهرداری اهر معرفی شد.

به گزارش شمس، ابوالفضل بابایی دایلاری عصر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهر که با محوریت معرفی سرپرست شهرداری اهر برگزار شد، با اشاره به انتشار متن استعفاء نامه شهردار اهر اظهار داشت: نامه استعفاء شهردار اهر که در فضای مجازی منتشر شد فاقد وجاهت قانونی بود چراکه می‌بایست ابتدا استعفاء نامه به شورای اسلامی شهر اهر ارجاع می‌شد.

وی افزود: این‌که شهردار اهر در گفت‌و‌گو با رسانه‌های منطقه بگوید عزل نشده‌ام و استعفاء داده‌ام و از آن طرف اظهارات رئیس هیآت تطبیق مصوبات شهرستان را دروغ بخواند مفهومی ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر اهر در ادامه خاطر نشان کرد: شهردار اهر پس از عزل، نامه استعفاء خود را بدون آن‌که امضاء، تاریخ و شماره‌نامه داشته باشد به شورای اسلامی شهر اهر ارجاع داده بود که آن هم وجاهت قانونی نداشت.

بابایی ادامه داد: استعفاء آن زمان قبول می‌شد که نامه با امضاء شخص شهردار و داشتن شماره‌نامه معتبر می‌شد و سپس آن را به شورای شهر ارسال می‌کردند تا در اولین جلسه مورد بررسی اعضا قرار گیرد و بعد از آن اعضا رأی‌گیری می‌کردند تا این استعفاء قابل قبول است یا خیر، در ضمن شهردار معزول نامه ناقص استعفاء را پیش از شورا به هیات تطبیق ارجاع داده بود.

وی تصریح کرد: مشخصات نامه استعفاء شهردار اهر در فضای مجازی و آن‌چه به شورای اسلامی شهر اهر و هیات تطبیق ارسال کرده بود تفاوت دارد و هنوز نمی‌دانم منظور وی از این اقدام چه بود.

رئیس شورای اسلامی شهر اهر در پایان بابیان این‌که جایگزین شهردار سابق اهر معرفی شد، خاطرنشان کرد: محمد سرقینی به عنوان سرپرست شهرداری اهر معرفی می‌شود.

بابایی در ادامه با تاکید بر اینکه هنوز شورای اسلامی شهر اطلاعی از وضعیت مالی دو ساله شهرداری اهر ندارد افزود: سرپرست شهرداری اهر در اسرع وقت میزان بدهی و وضعیت مالی شهرداری را به شورا گزارش دهد.

وی اضافه کرد: توجه به نظافت شهر، شفافیت مالی، پیگیری مصوبات شورای اسلامی شهر اهر که در دوره پیشین معلق مانده است، اجرای پروژه‌های عمرانی، تأمین قیر آسفالت محلات و معابر و تکریم ارباب‌رجوع مهم‌ترین انتظار شورا از سرپرست شهرداری اهر است.

رئیس شورای اسلامی شهر اهر در پایان توصیه کرد: اجازه ندهیم فضای سیاسی و گروه و باندبازی بر جو شهرداری حاکم شود.

محمد سرقینی، سرپرست شهرداری اهر نیز در این جلسه با قدردانی از اعتماد شورای اسلامی شهر اهر اظهار داشت: متاسفانه فضای سیاسی حاکم بر شهرداری تاکنون اجازه اجرای طرح‌ها و خدمات‌رسانی را نمی‌داد.

وی ادامه داد: تکریم ارباب‌رجوع، پرداخت بدهی‌های باقی‌مانده از دوره‌های قبل، تأمین قیر جهت آسفالت‌ریزی محلات و معابر شهر از جمله برنامه‌های مدنظر در مدیریت جدید شهرداری اهر است.

سرپرست شهرداری اهر با ذکر این‌که میزان بدهی و صورت وضعیت مالی را به زودی اعلام می‌کنیم گفت: تا به امروز تنها به تأمین اجتماعی ۱۷ میلیارد تومان بدهی داریم و مابقی بدهی‌ها با جزئیات به شورا اعلام خواهد شد.

محمد سرقینی سرپرست شهرداری اهر دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران، پایه ۲ طراحی، نظارت و اجرا بوده و از کارمندان رسمی وزارت کشور می‌باشد و در سوابق خود معاونت عمران و شهرسازی و معماری و مدیریت شهرداری مناطق ۱ و ۲ اهر را دارد.